Arina Sabalenka. Foto: Mal Taam / Zuma Press / Profimedia
i

Šok: Ispala Sabalenka!

Marko Đinđić - Vest objavljena: 21:44 - 13.03.2024

Druga teniserka sveta Arina Sabalenka završila je učešće u Indijan Velsu posle šokantnog poraza od domaće teniserke.

Beloruska teniserka Arina Sabalenka zaustavljena je u osmini finala turnira.

Bolja od nje bila je domaća teniserka Ema Navaro.

Slavila je rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:2.

Delovalo je da Sabalenka može da se vrati i preokrene ovaj meč, pogotovo posle izjednačenja u setovima, ali i brejk lopte pri rezultatu 0:2 u trećem setu.

Napravila je brejk i smanjila u trećem setu, ali je Navaro odmah uzvratila.

Kasnije je njen servis bio nedodirljiv, a meč je rešila novim brejkom u osmom gemu za kraj i ubedljivo osvajanje odlučujućeg seta.

Meč je trajao sat vremena i 57 minuta.

Protivnica u četvrtfinalu biće joj bolja iz meča Dajan Peri – Marija Sakari.

Novak Đoković je izgubio od Luke Nardija u 3. kolu Indijan Velsa. Potpuno neočekivano, najbolji teniser sveta je završio takmičenja u kalifornijskoj pustinji od igrača kojem je idol. Najavio je Srbin da bi njegov sledeći turnir mogao da bude masters u Majamiju (nije bio siguran sto posto da će se pojaviti na Floridi), a ono što je sigurno je da će iz učešća u Kaliforniji izvući pouke, te da će dosta fokusiraniji da bude na narednom mastersu.

VIDEO

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vestima i događajima, pridružite se našoj WhatsApp zajednici ili čitajte na Google News.

Sportal VIDEO

Danil Medvedev, foto: LaPresse / ddp USA / Profimedia
22 38
Tenis

22:38 - 11.05.2024

video Medvedev preko Drejpera zakazao duel sa Međedovićem

Danil Medvedev se plasirao se u treću rundu na Mastersu u Rimu pošto posle 107 minuta igre bio bolji od 40. na svetu, britanca Džeka Drejpera, 7:5, 6:4. U narednom kolu se sastaje sa Hamadom Međedovićem.

Misliš da je to sve? Nastavi da čitaš, imamo još mnogo toga za tebe :)