Fudbal

Sreda, 28.02.2024.

18:21

Prva pobeda Ilićevog Atromitosa posle mesec dana

Atromitos je u sredu savladao Lamiju 3:1 u 25. kolu grčkog šampionata i tako došao do prve pobede posle mesec dana.

Izvor: B92

Autor:B92

Od 28. januara krenula je serija poraza tima Saše Ilića, pet u nizu (i eliminacija u Kupu), potom je usledio remi i konačno, danas, dugo čekani trijumf.

Za njega je bio najzaslužniji prvi golgeter Atromitosa Karol Jirži Angielski - dvostruki strelac protiv Lamie.

To su Poljaku bili šesti i sedmi gol ove sezone.

Prethodno, mrežu gostiju pogodio je Belgijanac Denzel Jubitana, još u 2. minutu, da bi Lamija došla do poravnanja u 26. kada se Litvanac Vikintas Slivka upisao u strelce.

Na scenu je potom stupio Angielski.

Najpre je pogodio za 2:1 u 61. minutu, potom i dvadeset minuta kasnije, i to u momentima kada je Ilićev tim igrao sa desetoricom na terenu. Zbog dva žuta kartona isključen je strelac prvog gola Jubitana.

I brojčano slabiji, domaći su uspeli da uspešno privedu meč kraju i konačno prekinuo loš niz.

Atromitos je osmi na tabeli grčkog prvenstva, dva mesta od poslednje pozicije koja vodi u plej-of gde se upravo nalazi Lamija.

Do kraja regularnog dela lige ostalo je da se odigra još jedno kolo.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.