Košarka

Subota, 10.02.2024.

08:00

Debakl Denvera – Jokić išao u svlačionicu i sve zabrinuo! VIDEO

Košarkaši Denvera doživeli su poraz od Sakramenta u Kaliforniji sa 135:106 u utakmici NBA lige.

Izvor: SS

Autor: SS

Nikola Jokić je ponovo bio najefikasniji u redovima Nagetsa, ali je ove večeri imao i problema sa povredom zbog koje je zabrinuo sve navijače tima iz Kolorada.

Srpski košarkaš je na ovom meču postigao 23 poena, osam skokova i sedam asistencija, što nije bilo dovoljno da njegov tim izbegne jedan od najubedljivijih poraza u sezoni.

Međutim, krajem prve četvrtine svi su se iznenadili kada su ga videli da napušta teren i odlazi u svlačionicu.

U pitanju je bio problem sa povredom noge, zbog čega su se mreže usijale.

Ipak, ispostavilo se da povreda nije toliko teška i srpski centar se vratio na parket nešto kasnije.

Denver je do te prve četvrtine bio u prednosti (35:32), ali kasnije je usledio strmoglavi pad koji čak ni Jokić nije mogao da zaustavi.

Istina, Nagetsi su igrali bez dva vrlo važna igrača – Kentavijusa Kaldvel-Poupa i Majkla Portera Juniora, koji prolazi kroz teške trenutke zbog porodične drame.

Tako oslabljeni, gosti su se potpuno raspali u drugom poluvremenu i upisali jedan od najtežih poraza ove sezone.

U timu Sakramenta istakao se Domantas Sabonis, koji je ostvario tripl-dabl učinak sa postignutih 17 poena, 17 skokova i 10 asistencija.

On je time preskočio Jokića i sada predvodi ligu po broju tripl-dabl učinaka ove sezone. Ovaj je bio 16.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Malik Monk sa 23 poena, Kigan Marej je dodao 17, a Dearon Foks i Trej Lajls po 15.

U Denveru, Eron Gordon je imao 14 poena, Kristijan Braun 13, a Džamal Marej 12.

Denver je zabeležio 17. poraz u sezoni i ostao na brojci od 36 pobeda, dok Sakramento sada ima učinak 30:21.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.