Samardžić "lepoticom" najavio spektakl, Jović golom omogućio "blickrig" Milana, sjajan meč naružio rasizam 1EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Sajajn meč u Udinama golovima ulepšali reprezentativci Srbije. Milan u deset minuta do velikog preokreta (2:3).

Teško je objasniti kako je Udineze uopšte došlo u poziciju da se ove sezone bori za opstanak u Seriji A.

Posle 20 kola, crno-beli imaju svega 13 bodova i nalaze se na 17. mestu, prvom iznad zone ispadanja.

Večeras su pokazali da zaslužuju mnogo više i da imaju daleko bolju ekipu nego što to rezultati pokazuju.

Milan je uspeo na kraju da trijumfuje, ali je Udineze sve do 83. minuta imalo prednost (2:1).

Još jednom su Zebre pokazale koliko su neugodan rival za Rosonere, koji do večerašnjeg meča nisu trijumfovali na prethodnih šest međusobnih duela.

Malo je falilo i da dožive treći uzastopni poraz i zahvaljujući Luki Joviću takav scenario nije viđen na Friuliju.

Gosti su poveli pogotkom Loftus-Čika u 31. minutu nakon što je Teo Ernandez odlično centrirao, a Olivije Žiru sjajnom anticipacijom propustio loptu koju je Englez rutinski sproveo u mrežu gola koji je čuvao Maduka Okoje.

Nažalost, njegov kolega na suprotnoj strani, Maik Menjan, zbog konstantnog vređanja na rasnoj osnovi, umalo nije napustio meč.

Jeste svoj gol na nekih desetak minuta i tek nakon dužeg ubeđivanja odlučio je da se vrati na gol Rosonera.

Slavlje gostiju nije dugo trajalo, Lazar Samardžić je u 42. minutu „lepoticom“ sa 18 metara matirao francuskog golaman i time praktično najavio pravu žurku.

Domaćin je preko Tovana poveo, usled komične reakcije i diskomunikacije kompletne odbrane gostiju.

Udineze je faktički do preokreta došlo iz prve dve konkrentije prilike.

Odlučio je tada Stefano Pioli da odigra riskantno, uvede Okafora i Jovića i time u potpunosti prebaci težište igre na rivalsku polovinu.

Žiru je ostao na terenu i to je bio još jedan dobar potez dokazanog stručnjaka, s obzirom na to da je Francuz sve neophodno uradio kod izjednačenja u 83. minutu kada je Luka Jović smao ubacio loptu u prazan gol.

Bio je to četvrti gol u Seriji A za reprezentativca Srbije, od starta sezone.

Imao je Jović i  pokušaj za 3:2, a onda je Žiru ispalio projektil koji je domaći golman jedva odbio u korner.

Posle tog prekida, Francuz je skočio i spustio loptu u peterac Okaforu koji je pogodio za veliki prokret i pobedu Rosonera u 93. minutu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.