Rukomet

Četvrtak, 07.12.2023.

15:46

Srbija pala posle drame i ostala bez šansi za četvrtfinale

Rukometašice Srbije poražene su od Poljske rezultatom 22:21 (10:13) u prvom kolu druge faze Svetskog prvenstva.

Izvor: MT

Autor: MT

Naša reprezentacija je tako ostala bez šansi za plasman u četvrtfinale planetarnog šampionata.

Srbije je vodila 45 minuta na ovom susretu, ali su Poljakinje u finišu stigle do preokreta i minimalnog trijumfa, kojim su ostale u igri za plasman među najboljih osam.

Srbiji predstoje još mečevi sa Nemačkom (subota, 18.00) i Japanom (ponedeljak, 15.30).

Najefikasnija u redovima Srbije bila je Sanja Radosavljević sa šest golova, pet je dodala Marija Laništanin, dok je Emilija Lazić postigla četiri gola.

Kod Poljske su se istakle Karolina Kočanijak sa šest, odnosno Monika Kobilska i Magda Balzam sa po četiri pogotka.

Izabranice Uroša Bregara nisu mogle bolje da počnu ovaj susret, koji su otvorili serijom 4:0.

Konstantno su tokom prvog poluvremena imale prednost, u više navrata +4, da bi na pauzu otišle sa rezultatom 13:10.

Apsolutna predvodnica tima bila je Sanja Radosavljević, koja je u prvih 30 minuta postigla pet golova iz isto toliko pokušaja.

Poljakinje su manje-više dobro trčale kontranapade, na momente su ih "gurale" i alžirske sudije, a svoje golove uglavnom su postizali preko bekovskih pozicija.

Prišle su na -2 u finišu prvog dela, ali je Bojičić pogodila i tako odbila nalet rivala pred mali predah.

Jake odbrane ili možda pre neorganizovani napadi sa obe strane za posledicu su imale samo jedan gol u prvih 10 minuta nastavka.

Kočanijak je jedina zatresla mrežu, da bi Srbija tek posle 11 minuta preko Laništanin stigla do pogotka.

Selektor Poljske je zatražio tajm-aut, koji je urodio plodom, tako da je njegov tim napravio seriju 5:2 i tako na 15 minuta pre kraja stigao do izjednačenja.

Igralo se gol za gol, da bi na pet minuta do kraja Jovović dobila isključenje, što je možda bio i ključan detalj utakmice.

Poljska je prvi put na meču stigla do +2, Janjušević je smanjila iz sedmerca, ali to je bila poslednja situacija ku kojoj je viđen gol na ovom meču, 22:21.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.