Fudbal

Subota, 11.11.2023.

23:32

Jang Bojs se raspucao pred Zvezdu – mreža Lucerna se "tresla" šest puta

Fudbaleri Jang Bojsa su ubedljivo savladali Lucern na domaćem terenu – 6:1, u okviru 14. kola švajcarskog šampionata.

Izvor: A.S.

Autor: A.S.

Jang Bojs se raspucao pred Zvezdu – mreža Lucerna se

"Mladi momci" su idući rival Crvene zvezde u Ligi šampiona.

Dok se crveno-beli muče u domaćem šampionatu, Švajcarci dižu formu.

Goleadu je započeo Mešak Elija u šestom minutu, potom se u strelce upisao i Danijel Maleš u 13. minutu.

Domaća ekipa je došla do vođstva od 2:0 na smamom startu meča, a onda je Lucern umanjio zaostatak u 30. minutu, kada je siguran sa bele tačke bio nemački fudbaler Maks Majer.

U završnici prvog dela igre, Elija je uspeo ponovo da se upiše u strelce i vrati dva gola prednosti "mladim momcima" – 3:1.

Jang Bojs se raspucao i u drugom poluvremenu. U 67. minutu Silvere Ganvula je postigao pogodak sa penala.

U 73. minutu se u strelce upisao i Ebrima Koli, a samo minut kasnije, tačku na meč je stavio Žan-Pjer Nsame – 6:1.

Ekipa se pobedom vratila na prvo mesto i sada ima bod više od Sent Galena (27) uz utakmicu manje.

Jang Bojs će 28. novembra dočekati Zvezdu u presudnom meču za treće mesto u G grupi Lige šampiona.

Do tog duela ih deli još jedna utakmica u švajcarskom šampionatu. Biće gosti Ciriha u 15. kolu domaćeg prvenstva, 25. novembra.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.