Fudbal

Derbi kola na "Koševu": Borac vodi golom Nišića (VIDEO)

Fudbaleri Sarajeva i Borca na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović Hase – Koševo“ igraju derbi 13. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Duel vodećih timova na samom početku je opravdao epitet derbija. Oba tima krenula su ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka, a prva se zatresla mreža domaćina.

Gosti iz Banjaluke poveli su već u drugoj minuti meča. Odličnom loptom Jakov Blagaić je pronašao Jovana Nišića koji je matirao Muhameda Šahinovića i pogodio prvi put u dresu Borca za veliko vodstvo svog tima.

Gosti su pokušali uzvratiti već u šestoj minuti, ali udarac Ajdina Hasića iz daljine zaustavila stativa.

U 10. minuti domaći navijači su izazvali kratak prekid meča upotrebom baklji i drugih pirotehničkih sredstava.

U nastavku je bilo prilika da se rezultat i dodatno promijeni, ali je Borac na poluvrijeme otišao sa prednošću od 1:0.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.