Fudbal

Utorak, 17.10.2023.

20:00

Iznenađenje – Kazahstan ne odustaje od Evropskog prvenstva

Fudbaleri Kazahstana pobedili su Finsku posle preokreta (2:1), u meču osmog kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izvor: MT

Autor: MT

Publici u Helsinkiju gosti su priredili šok u finišu utakmice i tako ostali u trci za plasman na završnu smotru.

Kazahstan ima 15 bodova, jedan manje od Slovenije i Danske, koji svoje mečeve igraju od 20.45.

Finska je do vođstva stigla u 28. minutu preko Tejlora, koji je pogodio iz slobodnjaka.

Zajnutdinov je iz penala u 77. rezultat vratio na početak, da bi isti igrač u 90. minutu doneo potpuni preokret Kazahstanu – i pobedu.

Finska je ovim porazom plasman na EURO ostavila samo u teoriji, a naredni meč igraće na istom ovom stadionu protiv Severne Irske.

Kazahstan će imati zicer protiv San Marina na svom terenu u pretposlednjem kolu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.