"PONOS IZRAELA" SRUŠIO PARTIZAN: Crno-beli porazom počeli Evroligu!

Srbija Danas
Željko Obradović, KK Partizan, Zek Ledej
Željko Obradović, KK Partizan, Zek Ledej / Izvor: MN Press

Počelo najelitnije evropsko košarkaško takmičenje...

Košarkaši Partizana poraženi su u prvom kolu Evrolige na gostovanju Makabiju u Tel Avivu. Rezultat je na kraju meča iznosio 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23)

OVO JOŠ NIKO NIKAD NIJE URADIO: Žofri Lovernj sa GRBOM PARTIZANA ušao u punu Arenu ZVEZDAŠA (FOTO)

LAŽNA UZBUNA: Zvezda KOMPLETNA protiv Asvela!

(UŽIVO) Zvezda - Asvel

Evroliga, 1. kolo:

Makabi – Partizan 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23)

Dvorana: "Menora Mivtahim" arena (Tel Aviv)

Sudije: Migel Anhel Peres, Gajtis Vilijus, Luka Kardum

PARTIZAN: Avramović 24, Dozijer 11, Panter 11, Naneli 10, Smailagić 10, Koprivica 6, Ledej 5, Kaminski 2, Trifunović 2, Anđušić,  Jaramaz, Ponitka

MAKABI: Braun 22, Nibo 14, Sorkin 14, Kolson 12, Rivero 11, Blat 8, Di Bartolomeo 6, Klivlend 3, Veb 3, Koen 2,  Menko

Izuzev Alekse Avramovića u prvom poluvremenu i na momente Pantera, Smailagića ili Nanelija, Partizan večeras nije imao raspoloženog igrača u napadu. Nije to bio ni Anđušić koji je u ponedeljak ''cepao mrežice'' protiv Mornara, ali večeras je promašio svoja prva tri šuta, posle čega ga je trener Obradović ''zakucao'' za klupu.

Igra u odbrani je bila još veći problem, crno-beli nisu imali rešenja za Lorenca Brauna koji je izvanrednom igrom u prvom poluvremenu doprineo ubedljivoj prednosti Makabija, koju je ostatak tima nadogradio u nastavku meča. Inferioran je Partizan bio i u skoku, asistencijama...

Potpuno zaslužena pobeda ''Ponosa Izraela'', a Partizanu ostaju brige i sve je jasnije da za neki značajniji rezultat u Evroligi ovom timu treba još po jedan kvalitetan igrač na spoljnim i unutrašnjim pozicijama o čemu se već dugo govori.

Od samog početka meča Makabi je nametnuo svoj ritam igre, pre svega zahvaljujući večeras nezadrživom Lorencu Braunu. Plej domaćih je upisao čak 10 od prvih 13 poena Makabija i već tada su domaći stekli nešto osetniju prednost - 13:7.

Mateuš Ponitka se nije snašao u ulozi organizatora igre, pa ga je Obradović zamenio Avramovićem koji je do kraja prvog poluvremena jedini uspevao da napadački parira Braunu.

Ali, crno-beli su bili bez rešenja u odbrani i prednost Makabija se pred kraj prve deonice uvećala na 14 poena razlike - 27:13.

Naneli je zatim trojkom vratio nadu crno-belima, a početkom druge četvrtine se Avramović potpuno razigrao, bio je nepogrešiv u prodorima i šutu za dva poena (7/7), pa je najviše zahvaljujući njemu Partizan prišao na pet poena razlike - 32:27.

Ali, Braun se na drugoj strani nije zaustavljao, imao je samo jedan promašaj iz igre od deset šuteva, a uz to je i asistencijama razigravao svoj tim, pa je Makabi u jednom trenutku imao i 17 poena viška - 45:28.

Delovalo je u tim trenucima da Partizanu preti debakl, ali je u finišu druge četvrtine Obradovićev tim uspeo donekle da se približi i vrati nadu u preokret.

Dakle, 55:43 na poluvremenu, uz 22 poena Brauna za Makabi i 20 Avramovićevih za Partizan.

Partizan je znatno bolje zaigrao u odbrani u prvih nekoliko minuta drugog poluvremena, Makabi je tri minuta bio bez poena, a za to vreme crno-beli samo četiri poena, pa su uspeli da priđu na ''minus osam'', 55:47.

Ali, nije Makabi dozvolio da se ta razlika dodatno smanji. Sve teže je Partizan dolazio do poena, pa se na oko tri minuta pre kraja treće deonice Makabi vratio na ''plus 13'' - 67:54.

Kada je Džoš Nibo zakucao na kraju ovog dela igre za 74:58, a pogotovo kada je Ponitka izgubio loptu početkom četvrte deonice i Kolson poentirao za 79:60, postalo je jasno da od Partizanovog preokreta večeras neće biti ništa.

Obradović je pokušao tajm-autom da bar malo trgne ekipu iz letargije, ali onda Nibo poentira za 81:60, pa je crno-belima ostalo da do kraja meča pokušaju da izbegnu još teži debakl.

Lorenco Braun je ostao na 22 poena iz prvog poluvremena, adodao je i 8 asistencija. Uz njega Nibo i Sorkin po 14, Kolson 12 poena i 7 skokova.

U Partizanu, Avramović na kraju 24 poena, Doužer i Panter po 11, Naneli 10 poena.

U nastavku teksta ispratite detaljniji tok meča.

MAKABI - PARTIZAN 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23)

4/4

KRAJ MEČA!
96:81! Partizan je pretrpeo poraz u prvom kolu Evrolige u Tel Avivu. "Ponos Izraela" ostaje neporažen na svom parketu na otvaranju takmičenja od 2018. godine.
38. Minut
94:77! Uspeo je Dozijer da pogodi za tri ponena, usledili su vezani poeni Nanelija, ali sve je to nedovoljno da se spreči očigledan poraz u Tel Avivu. Bartolomeo ponovo pogađa za tri poena!
36. Minut
89:68! Deluje da je sve rešeno u Tel Avivu! Bartolomeo pogađa za 89:68. Idemo na novi tajm-aut, verovatno poslednji na meču.
32. Minut
81:60! Nastavlja se loša serija Partizana u odbrani i napadu. Odmah izgubljena lopta na startu poslednje deonice. Kažnjavaju sve igrači "Ponosa Izraela" imaju potpunu kontrolu na ovom meču. Kevin Panter na drugo strani, ne uspeva da pogodi otvoren šut za tri poena.

3/4

30. Minut
74:58! Konačno nekoliko dobrih odbrana Partizana u kojima je briljirao Balša Koprivica. Međutim, napad je ono što i dalje ne funkcioniše, Jaramaz je pogodio trojku, ali je vreme za napad isteklo. Ulazimo u poslednjih deset minuta.
28. Minut
70:56 Rivera ne greši sa linije za slobodna bacanja. Protutnjao je kapiten Partizana kroz odbranu i završio napad poenima ispod koša. Pokušao je Kubanac da zakuca, ali ga je sačekekao Balša Kpprivica blokadom. Sudije su rekle da ga je mladi centar faulirao, pa je Rivera došao do nova dva poena sa penala.
26. Minut
61:52! NIkako Partizan da veže nekoliko dobrih odbrana I da to materijalizuje u napadu. Pi Džej Doužer sada poentira na polaganju
24. Minut
61:47! Nakon poletne serije Partizana, usledio je hladan tuš! nova serija Makabija od 6:0 ovoga puta predviđena Niboom i Koenom koji povećavaju prednost na +12. Međutim, uspeva da prodorom poentira Dozijer i tako održi crno-bele u igri.
23. Minut
55:47 Uspeva Partizan da priđe na -8 poenima Dozijera i TROJKOM Pantera! Sa druge strane, nesportski faul dosuđen je Zeku Ledeju.
21. Minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME! Skoro ceo minut bez poena i na jednoj i na drugoj strani. Istakao se i promašaj Kevina Pantera koji je u šutu za tri poena promašio i tablu.

2/4

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
55:43! Dosta problema ima Partizan u odbrani, nezaustavljiv je za njih Lorenco Braun, ali i problem su bile i izgubljene lopte. Videćemo kako će na ovo reagovati Željko Obradović u drugom poluvremenu!
19. Minut
55:43! Konsolidovala se odbrana Partizana, uspeli su da konsoliduju napad koji je predvodio Avramović, koji je upisao 20 poena za sada. Međutim, problem su izgubljene lopte! Nakon poena Brauna, Španac je ukrao loptu Panteru i ekspresno vratio Makabi na +12.
17. Minut
45:36! Avramović ponovo VUČE Partizan! Nakon defanzivnog skoka Smailagića i dobre odbrane Ledeja, Aleksa vezuje 4 poena i ponvo su crno-beli na -9!
15. Minut
43:28! Nakon serije Partizana, i tajm-auta Izraelaca, pravi seriju Makabi. Vazali su sjajne napade na koje odbrana Partizana nisu imali nikakvu reakciju. Vezivali su se poeni Niboa i Brauna.
14. Minut
32:27! Smanjuje Partizan na -5! Dobra odbrana, zaustavljanje Brauna i Sorkina i onda laki poeni Avramovića.
13. Minut
32:24! Serija od 6:0 Partizana, predvođena Aleksom Avramovićem koji je već upisao 9 poena.
11. Minut
30:16! Sorkin otvara drugu četvrtinu TROJKOM čime povećava predsnot Makabija!

1/4

10. Minut
27:16! Naneli pogađa TROJKU i tako smanjuje dvocifrenu prednost Makabija! Na drugoj strani, sjajna odbrana Partizana u poslednjoj deonici prve četvrtine!
08. Minut
23:11! Kolson, Braun i Nebo predvode napad Makabija na koji odbrana nema nikakav odgovor. Pogađa Braun trojku čime povećava prednost Izraelaca.
05. Minut
13:7! Bravura Lorenca Brauna u početnim minutima meča. Odbrana crno-belih kao da nema pravi odgovor na šuteve i prodore Španca. Tajm-aut traži trener Partizana Željko Obradović, a na teren će Aleksa Avramović.
02. Minut
7:5! Sjajna odbrana Partizana na samom startu doprinela je brzoj kontri i prvim poenima Balše Koprivice. Već u narednom napadu Panter pogađa TROJKU! Na drugoj strani uzvraća Braun.
01. Minut
3:0! Nakon propuštenog napada Partizana, Lorenco Braun pogađa TROJKU i na taj način na najbolji način započinje meč za "ponos Izraela"!