(VIDEO) Partizan na punom Tašmajdanu bolji od Fuenlabrade 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Partizana zabeležili su i četvrtu pobedu u pripremnom periodu pošto su u Beogradu, na prepunom stadionu na Tašmajdanu, savladali bratski klub Fuenlabradu rezultatom 93:63.

Kapacitet za ovu utakmicu je bio 7.000 mesta i sve karte su rasprodate, a navijači su napravili fanatstičnu atmosferu.

Prijateljstvo između dva kluba traje punu 31 godinu, a počelo je tako što su košarkaši Partizana domaće utakmice igrali u predgrađu Madrida, Fuenlabradi, zbog toga što je tadašnja Jugoslavija bila pod sankcijama.

Tako se rodilo veliko prijateljstvo koje traje i dan danas.

Prošlog leta su dva tima odigrali prijateljsku utakmicu u Madridu, a sada je Beograd bio domaćin njihovog ponovnog susreta.

Iako rezultat možda nije bio u prvom planu, Partizan je pokazao o kakvom je timu reč i sa 30 poena razlike ispratio bratski klub u Madrid.

Vodili su crno-beli od samog početka utakmice, te se nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje ko će slaviti na današnjem meču.

Već u završnici prve četvrtine crno-beli su stekli dvocifrenu prednost, kada su vodili sa 24-13.

Ubrzo je bilo i +20 za izabranike Željka Obradovića, a na poluvremenu je šampion Jadranske lige vodio sa 50-28.

U drugom poluvrmemenu prednost Partizana je samo rasla.

Konstantno je iznosila +30, a u jednom trenutku poslednje deonice bilo je i 38 poena razlike – 81:43.

Najefikasniji je bio Kevin Panter sa 14 poena, Kaminski je dodao sa 13 poena, dok je 12 postigao Smailagić.

Navijači su u nekoliko navrata klicali španskom klubu „Fuenlabrada, Fuenlabrada“, a posebno je bilo emotivno na samom početku utakmice kada su gostujući igrači imali utisak kao da igraju pred domaćom publikom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.