Fudbal

Subota, 09.09.2023.

22:44

Makedonci "preživeli" Italijane, podela bodova u Prištini, bez pobednika u Bukureštu

Reprezentacija Italija nije uspela da upiše tri boda na gostovanju Severnoj Makedoniji u Skoplju.

Izvor: B92

Autor:B92

Makedonci

Azuri su poveli golom Ćira Imobilea u 47. minutu, ali to nije bilo dovoljno da pobede na stadionu Toše Proeski,

Bod domaćinima je doneo Enes Bardi pogotkom u 81. minutu igre.

Ako gledamo broj stvorenih prilika, naravno da je Italija bila tim koji je zaslužio da odnese sva tri boda, ali se to nije desilo.

Napadala je Italija više u prvom poluvremenu i pravo je čudo kako Makedonci nisu primili gol u prvih 45 minuta, koji su vrebali grešku gostiju i iz kontri pokušavali da ugoze gol Donarume

Moramo napomenuti da se utakmica igrala na veoma lošem terenu, koji je smetao i jednima i drugima, ali na kraju svojim zalaganjem Makedonci su zaslužili da osvoje bod na ovom meču.

Na kraju Makedonci su sigurno zadovoljniji posle ovog boda, jer sada imaju četiri boda, isto koliko i Italija, koja ima utakmicu manje,

U sledećem kolu Severna Makedonija će gostovati Malti, a Italija će dočekati Ukrajinu.

U Prištini na stadionu Fadilj Vokri reprezentacija tzv. Kosova i Švajcarska odigrali su 2:2.

Dva puta su Švajcarci vodili na ovom meču, ali na kraju nisu uspeli da odnesu sva tri boda.

Favorit ove grupe I, poveo je posle 14 minuta golom Rema Frojlera, i sa tim rezultatom se završilo prvo poluvreme.

Izjednačenje je dobeo Vedat Murići u 65. minutu igre, a Švajcarska je do prednosti došla u 69. minutu posle autogola Rahmanija.

Na kraju je junak reprezentacije tzv. Kosova Vedat Murići koji je svojim novim golom doneo bod svojoj ekipi.

Švajcarska je ostala na prvom mestu sa 11 bodova, dok tzv. Kosovo je na petom mestu sa četiri boda.

U sledećem kolu Švajcarska će dočekati Andoru, a reprezentacija tzv. Kosova će gostovati Rumuniji.

Druga utakmica u ovoj grupi se igrala na Nacionalnom stadionu u Bukureštu, gde je Rumunija odigrala 1:1 sa Izraelom.

Rumuni su poveli u 27. minutu golom Alibeka, kome je prethodila velika greška Omrija Glazera.

Bod Izraelcima je doneo Gluk, golom u 53. minuut meča.

Rumunija je ostala druga sa devet bodova i u sledećem kolu dočekuje reprezentaciju tzv. Kosova. Izrael je treći sa bodom manje od Rumuna, a u sledećem kolu dočekuju Belorusiju.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.