02. septembar  2023. 18.35  →  18.38 | Izvor: Tanjug

Evropske lige: Siti deklasirao Fulam uz het-trik Halanda, Belingem doneo pobedu Realu u malom madridskom derbiju

MANČESTER -

Fudbaleri Mančester Sitija, protivnici Crvene zvezde u grupnoj fazi Lige šampiona, deklasirali su danas Fulam rezultatom 5:1 na krilima trostrukog strelca Erlinga Halanda, dok je najveće iznenađenje četvrtog kola Premijer lige napravio Notingem Forest koji je kao gost savladao Čelsi rezultatom 1:0.

Šampion Engleske je bio nemilosrdan prema Fulamu, a posebno je bio raspoložen Haland.

erling, haland

Norvežanin je postigao tri gola, jedan sa penala, a uz to je upisao i asistenciju Hulijanu Alvarezu.

Peti gol za "građane" postigao je Nejtan Ake.

Tim Rim je dao počasni gol za Fulam u čijem sastavu nije bio povređeni Saša Lukić.

Posle reprezentativne pauze, Mančester Siti će gostovati Vest Hemu 16. septembra, a tri dana kasnije ugostiće Crvenu zvezdu u prvom kolu grupe G Lige šampiona.

Golom Entonija Elange u 48. minutu Notingem Forest je u duelu dva bivša prvaka Evrope savladao Čelsi usred Londona.

Domaćin je imao inicijativu i više od igre, ali nije uspeo da postigne gol.

Najbolju šansu propustio je Nikolas Džekson u finišu meča.

Srpski golman Đorđe Petrović gledao je meč sa klupe domaće ekipe.

Belingem novim golom doneo pobedu Realu u malom madridskom derbiju

Fudbaleri Real Madrida pobedili su gradskog rivala Hetafe rezultatom 2:1 golom Džuda Belingema u 90+5. minutu i tako zadržali maksimalan učinak posle četiri odigrana kola La Lige.

Golom bivšeg člana Reala Borhe Majorala Hetafe je poveo u 11. minutu, ali je u drugom poluvremenu viđen veliki preokret. Prvo je Hoselu izjednačio u 47. minutu, da bi petim golom ukupno, na četvrtoj uzastopnoj utakmici, Belingem u 90+5. minutu doneo Realu novu pobedu.

Ceo meč je za Hetafe odigrao srpski reprezentativac Nemanja Maksimović.