Srbija Danas
Aleksa Avramović
Aleksa Avramović / Izvor: Foto: FIBA

Važna pobeda naše selekcije...

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Kinu u prvom meču Svetskog prvenstva, u okviru grupe B. Rezultat je na kraju iznosio 105:63 (25:14, 30:20, 22:13, 28:16).

SILOVITA GRUZIJA: Zelenortska Ostrva bez ikakve šanse!

KVALITET PRESUDIO: Grci u završnici slomili otpor upornih Jordanaca

Izabranici Svetislava Pešića su bez ikakvih problema dobili ovaj meč i opravdali status apsolutnog favorita, što će biti i u preostala dva susreta prve faze protiv Portorika i Južnog Sudana.

Kinezi nisu imali znanja, a ni snage da im pariraju i čim im je stao šut posle 15-ak minuta igre, bilo je jasno da će Srbi upisati siguran trijumf.

Igru Srbije, krasila je timska igra, kao i odlična raspoređenost koševa i pogodaka, kao i razigrana igra u napadu.

Ovim porazom je, može se reći "upropašćen" dan nekadašnjem selektoru Srbije, a sada Kine, Aleksandru Saši Đorđeviću, kojem je danas rođendan.

Ono što je "pokvarilo" ovu pobedu je povreda Filipa Petruševa u drugoj četvrtini, nakon što je za samo nekoliko minuta nanizao osam poena. On se više nije vraćao u igru i ostaje da se vidi koliko je teška ta njegova povreda.

Najefikasniji kod pobednika bili su Bogdanović i Marinković sa po 14 poena. Ristić je upisao 13 poena i šest skokova (4/4 za tri poena), Milutinov je dodao 11 poena, Avramović 10, a Marinković i Nikola Jović po devet.

Kod Kineza, 17 poena Žao Ruija, dok je 12 ubacio Ki.

Srbija se u ponedeljak sastaje sa Portorikom, koji je ranije danas posle drame savladao Južni Sudan. Kinezi će svoju šansu da se uključe u borbu za plasman u drugi krug tražiti protiv Južnih Sudanaca.

SRBIJA - KINA 105:63 (25:14, 30:20, 22:13, 28:16)

Četvrta četvrtina

40. Minut
KRAJ MEČA! Pobeda reprezentacije Srbije u prvom meču Svetskog prvenstva.
37. Minut
93:63! Nova TROJKA Ristića, njegova četvrta na ovom meču! Srbija je ponovo na +30.
35. Minutu
87:63! Nakon dužeg napada Srbije, Simanić je fauliran i sa linije penala pogađa samo jedno slobodno bacanje. Na drugoj strani pogađa Anderson.

Srbija
Srbija / Izvor: Foto: FIBA

32. Minut
86:58! Vu i Džao upisuju poene u poslednjoj deomici meča, mađutim Ristić to prekida TROJKOM! Ali na drugoj strani Džao uzbraća istom merom. Ali odmah na to odgovora i Marinković.

Treća četvrtina

30. Minut
77:47! Dobrić TROJKOM odvodi Srbiju na +30 pred poslednjih 10 minuta u ovoj utakmici.
29. Minut
71:47! Održava Srbija prednsot najviše preko Bogdana Bogdanovića i mladog Nikole Jovića, koji je raspoloženo ušao u ovo poluvreme
24. Minut
64:41! Nova TROJKA Bogdana Bogdanovića za sve veću prednsot Srbije!
22. Minut
59:38! Milutinov sa penala dolazi do svog 11. poena na ovom meču, prvi dovicfren u timu Srbije.

Srbija
Srbija / Izvor: Foto: FIBA.basketball

21. Minut
57:38! Nikola Jović poenima otvara ovo poluvreme. Nova sistencija njegovog prezimenjaka Stefana.
20. Minut
Počelo je drugo poluvreme! Prvi napad ima selekcija Kine.

Druga četvrtina

20. Minut
55:34! KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Srbija ima veliku prednost, nakon sjajno odigranog prvog dela meča u kojem je potpuno kontrolisala meč.
19. Minut
51:30! Velikih +21 za Srbiju koje donosi Nikola Milutinov.  U narednom napadu Džao pogađa za dva poena ali uz faul Stefana Jovića.
18. Minut
48:30! Bogdanović povećava prednost Orlova sa linije za slobodna bacanja. Srbija potpuno kontroliše meč.
16. Minut
40:27! Džu prekida neverovatnu seriju Srbije i smanjuje dvocifrenu predsnot. Na drugoj strani Davidovac pogađa TROJKU!
12. Minut
37:23! Nakon sjajno ukradene lopte Avramovića, sa linije penala pogađa Petrušev. Na drugoj strani, u brzom napadu, poentira Džu.
10. Minut
27:17! Počela je druga četvrtina, Džao odmah pogađa TROJKU! Sa druge strane za dva poena je precizan Gudurić.

Prva četvrtina

10. Minut
25:14! Prva dvocifrena prednost za Srbiju. Doneo ju je Stefan Jović sa linije penala. U narednom napadu, Kina je izgubila loptu, ali je na drugoj strani Gudurić napravio grešku u koracima.
08. Minut
23:14! Četiri vezana poena Bogdanovića! Košarkaša Atlnata Hoksa, kojim se Srbija odlepila na plus šest.
07. Minut
16:14! Drže korak sa Srbijom, ne odustaje tim Saše Đorđevića.

Košarkaška reprezentacija Kine
Košarkaška reprezentacija Kine / Izvor: Foto: FIBA

06. Minut
14:11! Novo vođstvo Srbije na meču, precizan je bio Jović sa 2+1. U narednom napadu, Kina je izgubila loptu da bi Dobrić poentirao u kontranapadu.
03. Minut
7:9! Imala je Srbija neverovatnu seriju od 7:0 preko Jovića i Bogdanovića. Međutim Džang je uspeo da pogodi trojku i tako prekine seriju "Orlova".

FIBA
FIBA / Izvor: Foto: FIBA

02. Minut
0:6! Bogdanović je promašio u prvom napadu. Za Kinu je meč sa dva poena otvorio Džan, da bi u narednom napadu ponovo isti igrač bio fauliran u šutu za tri poena i bio precizan sa linije za slobodna bacanja!