Odbojka

Sreda, 23.08.2023.

19:20

Tijana Bošković nezaustavljiva – Srbija je prva!

Odbojkašice Srbije pobedile su Mađarsku rezultatom 3-1 i osvojile prvo mesto u grupi A na Evropskom prvenstvu.

Izvor: SN

Autor: SN

Maksimalan učinak Srbije iz prva četiri susreta i samo dva izgubljena seta u dosadašnjem delu turnira.

Sada su sa 3-1 u setovima bile bolje od Mađarske, rezultatom 21:25, 25:12, 25:14, 25:15 posle sat vremena i 45 minuta igre u Gentu.

Ponovo je Tijana Bošković bila neverovatna, a imala je i podršku ostalih igračica pošto su se istakle i Jovana Stevanović, Maja Aleksić, Bianka Buša i ostale pa je Srbija bez većih problema ostvarila trijumf.

Boškovićeva je imala 29 poena, pa je svojim poenima donela čitav jedan set četi Đovanija Gvidetija, a odlično je odigrala i Buša sa 12, pa i Maja Aleksić sa 9 i Jovana Stevanović sa 5 poena.

Anet Nemet je sa 18 poena predvodila Mađarsku, dok je Kata Torok imala 9, a Pekarik 6.

Mađarska je uspela da osvoji prvi set i zapreti Srbiji, pošto su naše odbojkašice nekako previše opušteno ušle u susret i dozvolile Mađarskoj da diktira tempo.

Brzo su se probudile i nakon izgubljenog prvog seta to više nisu dozvoljavale, a Mađarska je u drugom i trećem setu ukupno osvojila poen manje nego u prvom setu.

Set broj tri je protekao u dominaciji srpskih igračica koje su samo završile posao i sada su prve u grupi A.

Meč ste mogli da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.