Fudbal

ČAROLIJA ZVANA MESI: Argentinac doneo prvu titulu u istoriji kluba! (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 20.08.23 u 10:40

Godine su samo broj za njega.

Fudbaleri Intera iz Majamija sinoć su osvojili tamošnji Liga kup tako što su bili bolji od ekipe Nešvila posle boljeg izvođenja penala 10:9. U regaularnom delu bilo je 1:1, a svoj novi i deseti gol u sedmoj utakmici u 23. minutu postigao je neverovatni Mesi.  Izjednačujući pogodak za protivnika postigao je Fafa Piko u 56. minutu.

Tokom izvođenja jedanesteraca, Argentinac je prvi izveo, da bi usledila epska serija i na kraju dobro donela klubu čiji je vlasnik Dejvid Bekam, osvojišvi prvu titulu od osnivanja. Ovo je Mesiju čak 44 trofej u karijeri, zaista neverovatan podatak. Podsetimo, Leo je iz Pari Sen Žermena došao kao slobodan igrač, a sa soobm poveo družinu iz Barselone, Albu Busketsa.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели HOTSPORT – SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

Evo šta je sve Mesi doneo Interu.

-Do njegovo dolaska tim iz Majamija je bio poslednji na tabeli

-Jedna pobeda na poslednjih 10 susreta uz gol razliku od čak 8:19.

A sada.

-Klub je vezao 7 uzastopnih pobeda uz gol razliku 22:8.

-Domogli su se do prvog trofeja u svojoj istoriji

Mesi je naravno najbolji igrač turnira i strelac sa 10 postignutih golova na 7 susreta.

I na kraju dao je trofej da podigne doskorašnji kapiten ovog kluba, Jedlin, čoveku koji je nosio traku oko ruke do njegovog dolaska. Uživajmo dok možemo.