Novak za sat vremena razbio Frica!

Novak Đoković je po deveti put u polufinalu Mastersa u Sinsinatiju.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Drugi reket sveta je relativno lako stigao do pobede nad devetim igračem sveta, Amerikancem Tejlorom Fricom, 6:0, 6:4, posle tačno 60 minuta igre.

Meč je imao dva različita dela, prvi set u kom je Novak prosto pregazio protivnika i drugi u kom je bio u zaostatku, ali je uspeo da nadoknadi minus i upiše novu pobedu.

Ako je bio dobar protiv Monfisa, još bolji je bio protiv Frica koji je posebno u prvom setu prikazao daleko ispod očekivanog.

Novak je brzinski u tom početnom setu stigao do duplog brejka i vođstva od 4:0.

Posle samo 16 minuta igre imao je ogromnih 5:0, pre nego što je pet minuta kasnije uručio "krompir" protivniku, 6:0!

Kao da se posle toga malo opustio, stao je servis u tom početnom gemu drugog seta, kada je sa dve duple greške poklonio brejk protivniku, a Fric potom stigao do potvrde i 2:0.

Nekako, Novak je u tom prvom delu seta više grešio, ali nije paničio, u osmom gemu uspeo je da realizuje prvu brejk loptu i stigne do izjednačenja, 4:4.

Na 5:4, bio je veliki pritisak na Fricu, nije to izdržao Amerikanac i Novak je novim brejkom završio posao.

Đoković će se u polufinalu sastati sa Aleksanderom Zverevom iz Nemačke.

On je bio bolji od Adrijana Manarina iz Francuske, 6:2, 6:3.

Biće to 12. okrđaj Đokovića i Zvereva, Novak u pobedama vodi sa 7:4, ali nisu igrali još od polufinala ATP Tur Finala 2021. u Torinu kada je slavio Zverev.

Sve detalje sa meča mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.