Zvezda nastavlja da gazi! Posle "petice" na Marakani viđena "četvorka" (FOTO, VIDEO)

0

Autor: D. N.

Ekipa Baraka Bahara na krilima ubedljive pobede nad Vojvodinom dočekala Kruševljane, Kraso dvostruki strelac

Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su sa ubedljivim pobedama u novoj sezoni Superlige Srbije. Posle trijumfa nad Vojvodinom, od 5:0, branilac titule je u utakmici drugog kola savladao Napredak, sa 4:0. Golove za ekipu Baraka Bahara dali su Žan Filip Kraso sa penala (kasnije još jedan), Osman Bukari, a zatim je Srđan Mijailović postigao prelep gol za 3:0.

Mogao je šampion i da bude ubedljiviji, ali Piter Olajinka nije dobio priliku da izvede penal u drugom poluvremenu. Prvo je sudija Nikola Đorđević pokazao na belu tačku, ali onda promenio odluku nakon obaranja Vladimira Lučića. Posle konsultacije sa VAR sobom preinačeno je u slobodan udarac.

I ovu utakmicu je golom otvorio Kraso sa 11 metara, ali već u 5. minutu. Podsetimo, u prethodnom duelu sa Vojvodinom postigao je gol u 12. minutu. Na nove golove se čekalo do 35, odnosno 37. minuta kada je bilo jasno da će crveno-beli upisati nova tri boda.

U prvoj situaciji je Ganijac iskoristio pas Krasoa, ali i lošu poziciju golmana Vladimira Bajića, a u drugoj je Mijailović dao prvenac za Zvezdu u takmičarskim mečevima.

MN Press

Tada je asistenciju upisao Lučić koji je danas bio starter. Verovatno je to bila nagrada za dobru partiju protiv Vojvodine. Uz to je iznudio i penal, što ga je ponovo stavilo u prvi plan kod Bahara.

U drugom poluvremenu, gosti na čijoj je klupi Dragan Perišić su krenuli mnogo ofanzivnije, golman Zvezde Omri Glazer je imao više posla, ali bez promene rezultata. Ali je onda Kraso nastavio golgetersku seriju u ovoj sezoni. Ovo mu je već četvrti gol, čime je i definitivno rešio pitanje pobednika. I ovaj gol je bio efektan, kao i Mijailovićev.

U samoj završnici, Glazer je odlično intervenisao i ispravio grešku Milana Rodića, pa je tako Zvezda i dalje bez primljenog, a Napredak bez datog gola. Izraelac je i ranije imao nekoliko dobrih intervencija.

Inače, Zvezda je danas igrala u nešto izmenjenom sastavu, bez Mirka Ivanića, Jovana Mijatovića i Stefana Lekovića, ali to se nije mnogo osetilo u igri, odnosno u rezultatu.

U sledećem kolu čekaju nas dueli Mladost - Crvena zvezda u petak, odnosno Napredak - Vojvodina u nedelju.

BLOG UŽIVO

Drugo poluvreme

Kraj utakmice!

90. MINUT+3 - Olajinka loše zahvata loptu i visoko preko gola!

Igra se još tri minuta.

89. MINUT - Krstić u poslednjem trenutku uklizava Šljiviću i otklanja opasnost pred golom Bajića. Na drugoj strani, Glazer brani i ispravlja grešku Rodića.

85. MINUT - Traže domaći penal zbog igranja rukom gostiju, ali u VAR sobi (Jelena Cvetković) ne smatraju tako.

83. MINUT - Žuti karton za Vukajlovića, slobodan udarac za Zvezdu sa desne strane. Azarov pogađa živi zid.

81. MINUT - Izlazi Kraso, menja ga Kangva.

79. MINUT - Bukari izblokiran u pokušaju sa 18 metara.

72. MINUT - Izmena u Napretku! Babić umesto Nenadovića.

71. MINUT - GOL! Opet Kraso, sada za 4:0!

Traži poziciju za šut, a onda iz okreta pogodak sa ivice kaznenog. Već četvrti gol za napadača iz Obale Slonovače ove sezone. Podsetimo, u prošlom kolu bio je najbolji igrač.

70. MINUT - Ponovo menja Bahar. Umesto Mitrovića ulazi Azarov.

67. MINUT - Nove izmena u Napretku. Ulazi Jovanović umesto Ljubomirca, a Krstić umesto Tomića.

66. MINUT - Pola minuta gužve u petercu Glazera. Lopta se odbija od noge do noge, ali na kraju hvata Glazer. Gosti krenuli mnogo otvorenije.

65. MINUT - Parada Glazera, posle šuta Nenadovića. Tomić se prvo zagradio, a onda ostavio saigraču čiji pokušaj "poništava" golman Zvezde.

63. MINUT - Šut sa 20-ak metara, Jović pokušava, ali Glazer prebacuje preko prečke. Posle kornera pokušava i Stanojlović, ali bez promene rezultata.

58. MINUT - Bahar pravi tri izmene. Ulaze iskusni Milunović, kao i mladi Nedeljković i Šljivić. Izlaze Dragović, Mijailović i Lučić.

50. MINUT - Sudar glavama Miloradovića i Mijailovića. Nastavlja se meč.

49. MINUT - Ipak nema penala za Zvezdu. Posle odličnog poteza oboren Lučić i žuti za Mršića. Proveravalo se da li je bilo van kaznenog. I odluka je da je kontakt bio van kaznenog. Olajinka se spremao da izvede, ali nije imao priliku.

U nastavku slobodan udarac, ali nema opasnosti po gol.

46. MINUT - Dve izmene u Napretku. Stanojlović umesto Stoiljkovića. Jović umesto Putinčanina. Bahar nije menjao u poluvremenu.

Prvo poluvreme

Kraj!

45. MINUT+2 - Kraso posle odbitka, šutira, ali lopta dodiruje Mršića. Korner, posle duže akcije, sudija Đorđević svira kraj poluvremena.

Sudijska nadoknada od dva minuta u prvom poluvremenu

43. MINUT - Olajinka pravi sebi priliku za gol, ali onda neprecizno preko gola.

37. MINUT - GOL! Pogađa i Mijailović za 3:0!

Sjajan šut sa 20-ak metara završava u mreži. Bajić se baca, pravi paradu, ali ne može da brani.

35. MINUT - GOL! Bukari za 2:0!

Kraso sjajno proigrava Bukarija na desnoj strani. Lopta se onda odbija od loše postavljenog golmana Napretka, Bajića i završava u mreži. Udarac je bio prilično snažan.

31. MINUT - Stamenić ulazi po levoj strani, dva puta "zalama" rivale i centrira u srce kaznenog. Lučić je prihvata na drugoj strani, jedan "lažnjak", ali zatim neprecizno. Pokušao je da pogodi gornji suprotni ugao Bajića.

29. MINUT - Lučić ulazi u kazneni, pokušaj driblinga, da skloni loptu, ali mu to ne uspeva. Napredak se brani.

26. MINUT - Stamenić neoprezno gazi Ljubomirca na sredini terena. Kraći prekid i meč se brzo nastavlja.

25. MINUT - Pokušava Stamenić sa 18 metara, gađa dalji ugao Bajića. Ali lopta odlazi pored stative.

19. MINUT - Tri vezana kornera za Napredak, ali nema promene rezultata.

17. MINUT - Novi slobodan udarac za Zvezdu. Razdaljina nije baš mala. Pokušali su domaći igrači da kombinuju, ali na kraju lak posao za Bajića.

12. MINUT - Bukari prolazi po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor protivnika, ali pokušava bez čekanja. Snažno iskosa, ali neprecizno. Propala je solidna prilika.

10. MINUT - Stamenić sa leve strane ulazi u kazneni, ali pokušaj dodavanja je presečen. Korner za domaćina. Izvodi ga Kraso. Otklanjaju opasnost gosti.

7. MINUT - Stojiljković prolazi po levoj strani, ulazi u kazneni prostro Zvezde i traži saigrača na drugoj stativi koji ne stiže do lopte.

5. MINUT - GOL! Kraso pogađa za 1:0. Sigurno realizuje penal, golman Napretka Bajić u pogrešnu stranu.

2. MINUT - Đeković neoprezno startuje, ne uspeva da šutne loptu, već obara Mitrovića i penal. Traje provera, da li je bilo ofsajda. Posle konsultacija sa VAR sobom ipak se izvodi penal.

Počelo je

Žan Filip Kraso dobija nagradu za najboljeg fudbalera u prošlom kolu

16.51 - Kiša pada u Beogradu, videćemo koliko će biti navijača

Poznate su i startne postave

Kao što se vidi, priliku od starta je dobio i Vladimir Lučić koji je prošlog vikenda dao prvenac u takmičarskim utakmica. Među starterima su i Milan Rodić, kao i Marko Stamenić.

CRVENA ZVEZDA: Glazer. Degenek, Dragović, Rodić, Bukari, Mijailović, Stamenić, Mitrović, Olajinka, Kraso, Lučić.

NAPREDAK: Bajić, S. Jovanović, Đeković, Mršić, Prijović, Putinčanin, Tomić, Nenadović, Stoiljković, Vukajlović, Ljubomirac.

Printscreen/Superliga

Ovo su rezervni fudbaleri

- Bahar neće moći da računa na nekoliko igrača, već duže vreme povređenog Aleksandra Kataija, a van konkurencije su Mirko Ivanić, Jovan Mijatović i Stefan Leković.

- Sudija na stadionu "Rajko Mitić" biće Nikola Đorđević, a pomagaće mu Aleksandar Marjanović i Boško Božović.

- Utakmica će početi u 16.55 uz direktan tekstualni prenos na našem portalu, kao i na Premiumu 1 TV Arena sport.