Fudbal

Borac ispao: Austrija ekspresno preokrenula u Banjaluci

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su večeras 1:2 na domaćem terenu od Austrije iz Beča u revanšu drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija i tako su ostali bez šanse da se plasiraju u ovo evropsko takmičenje.

Austrijanci su prošli u treće kolo kvalifikacija ukupnim rezultatom 3:1.

Austrija je u Banjaluci branila prednost od 1:0 iz prvog susreta, a tribine Gradskog stadiona ispunjene su do posljednjeg mjesta.

Tekstualni prenos meča mogli ste pratiti UŽIVO na našem portalu.

Drugo poluvrijeme

90+7 Kraj meča: Borac je ispao, Austrija ide dalje.

90+4 Trzavice na kraju meča između fubdalera oba tima, razmijenjeno je nekoliko udraca, golman Borca je ostao ležati, ali je situacija smirena i utakmica je privedena akraju.

81' Dobar prodor Kvržića, pokušao je Vranješ, odbrana Austrije blokira šut iskusnog fudbalera Borca.

79' Nova izmjena kod Borca. Izašao je Predragović, a ušao Lukić.

78' Vranješ je sada dobio žuti karton nakon žestokog prekršaja.

76' Trostruka izmjena sada kod Austrije. Izašli su Fišer, Lukas Galvao i Jukić, a ušli su Genuče, Plavotić i Braunoder.

71' Šansa za Borac. Bio je Kortez u prilici da postigne i drugi gol, ali iznudio je samo korner.

65' GOOOL preokret Austrije za 1:2. On se odlično oslobodio svog čuvara i zakucao loptu pod prečku gola Borca koji je u teškoj situaciji i prijeti mu ispadanje.

57' Trostruka izmjena u Borcu. Sa terena su izašli Mihajlović, Makarić i Blagajić, a u igri su Kulašin, Vranješ i Terzić.

53' GOOOL Austrija se ekspresno vratila u utakmicu. Bila je to dobra akcija gostiju. Gruber je na kraju s nekoliko metara savladao nemoćnog Ćetkovića. Sada je ukupno 1:2.

50' GOOOL Kortez je doveo Borac u vođstvo. Erupcija na stadionu u Banjaluci. Centrirao je Kvržić, a Kolumbijac je skokom donio prednost. Sada je ukupan rezultat 1:1.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Gradskom stadionu u Banjaluci. Pred Borcem je 45. minuta da pokuša da se "dočepa" trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

45'+4 Kraj prvog poluvremena

41' Najveće uzbuđenje na meču. Zoran Kvržić pogađa prečku iz daljine. Publika je "proključala".

40' Austrija je zaprijetila preko Fišera, a tri minuta ranije solidna šansa za Korteza, međutim ostaje 0:0.

33' Kortez je požutio nakon žustrog starta nad igračem Austrije.

30' Pola sata igre je za nama. Gosti moraju mijenjati. Pocman je zamijenio povrijeđenog Ranftla.

27' Blagajić je prošao po lijevoj strani i šutirao iskosa pravo u golmana Bečlija. Jakov Blagajić trenutno je najraspoloženiji igrač na utakmici.

20' Igra se na sredini terena. Austrija je primirili igru. Jedina opasnost za Banjalučane bio je korner gostiju sa desne strane.

18' Smirala se igra nakon početnog pritiska Borca. Traje nadmudrivanje s obje strane.

11' U prvih deset minuta Borac je krenuo silovito i dominira na terenu. Nekoliko šansi za Banjalučane sa distance, ali pogotka nema.

8' Neoprezna igra kapitena Austrije laktom nakon čega je dobio žuti karton.

4' Borac je odmah zaprijetio. Nakon centaršuta Blagaića glavom je pokušao Ćelić, ali je goman odbranio dok je potom u nastavku napada bila nova prilika, ali Mihajlović iskosa nije bio precizan.

1' Počela je utakmica na Gradskom stadionu.