Fudbal

Utorak, 20.06.2023.

22:37

Mađarska srušila Litvance i umalo "preskočila" Srbiju

Fudbaleri Mađarske su rezultatom 2:0 pobedili Litvaniju u 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izvor: SN

Autor: SN

Mađarska srušila Litvance i umalo

Mađarska je umalo iskoristila kiks Srbije i preuzela prvo mesto u grupi G u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Mađarska je posle četiri utakmice uz Srbiju neporažena reprezentacija u grupi, a sada su u Budimpešti na Puškaš Areni pobedili Litvance.

Poveli su u 32. minutu preko Varge, da bi pobedu overili u 83. minutu preko Roberta Salaja i zaseli na čelo grupe.

Srbija se u finišu susreta spasial poraza od Krstajićeve Bugarske i napravila neočekivani kiks i Mađarska je to mogla momentalno da iskoristi.

Ovako Srbija i Mađarska imaju identični broj bodova i nastavljaju bitku za čelo na tabeli.

Naredni meč u ovoj grupi igra se 7. septembra kada će Srbija dočekati upravo Mađarsku i imati šansu da ovu situaciju ispravi.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.