Tri medalje za atletičarke Tamiša na pojedinačnom Prvenstvu Vojvodine

PANČEVO – Atletičarke „Tamiša“ iz Pančeva osvojile su tri medalje na pojedinačnom Prvenstvu Vojvodine u atletici u kategoriji mlađih pionira (U14) održanom ovog vikenda u Sremskoj Mitrovici.

Takmičenje je bilo otvorenog tipa ako da su učestvovali i klubovi iz cele Srbije. Organizator je bio Atletski Savez Vojvodine.

Nastupilo je blizu 300 atletičara. AK Tamiš Pančevo predvodio je trener Zoran Kocić, a nastupilo je pet takmičarki.

U trci na 1000 m Sara Gagić je osvojila srebrnu medalju, dok je u istoj disciplini na svom debitantskom nastupu Nina Kostić osvojila bronzanu medalju.

Nikolina Radovanović je u bacanju Vorteksa dostigla daljinu od više od 47 metara i osvojila bronzanu medalju.

Za Tamiš su nastupile i Nađa Cvetković i Nevena Nikolić.

Štafeta 4 x 100m AK Tamiš u sastavu Nikolina Radovanović, Nina Kostić, Nevena Nikolić i Nađa Cvetković zauzela je 6. mesto u Vojvodini.

Narednog vikenda atletičare AK Tamiš očekuje Prvenstvo Srbije u kategoriji mlađih pionira i pionirki u Kraljevu.

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.