• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

MOŽE LI BOSTON DO POTPUNOG PREOKRETA: Seltiksi savladali Majami i smanjili na 3:2

26.05.2023. 08:38
Piše:
Srbija Danas
Boston Seltiks
Boston Seltiks / Izvor: Profimedia
Naredni meč igra se na Floridi u noći između subote i nedelje.

Košarkaši Boston Seltiksa savladali su u petom meču Majami Hit sa 110:97 i tako smanjili rezultat u seriji na 3:2. Međutim, Seltiksi naredni meč igraju u Majamiju u noći između subote i nedelje i moraće da se potrude da ostanu i dalje u igri za plasman u veliko finale i eventualno postanu prvi tim koji je nadoknadio zaostatak od tri utakmice.

NEĆE DA PRODUŽI UGOVOR: Dajte veću lovu ili odlazim!

ALILOVIĆ STRAHUJE OD PARTIZANA: "Ako ne uradimo OVO, nemamo nikakve šanse"

MEGA NA KORAK OD POLUFINALA: Rutinski su slavili u petom kolu

Boston je praktično sav posao završio već u prvoj četvrtini posle koje je imao 15 poena prednosti, da bi do poluvremena vođstvo podigao na 17 poena-. Majami nije uspeovao da učini ništa ni u nastavku meča, osim što je u poslednjoj četvrtini uspeo da izbori nešto podnošljivi poraz.

Čak četvorica igrača Bostona su meč završila sa 20+ poena. Derik Vajt postigao je 24 poena, jedan manje dodao je Markus Smart, a po 21 su postigli Džejson Tejtum i Džejlen Braun. Dankan Robinson je predvodio Majami sa klupe sa 18 poena, dva manje je postigao Bam Adebajo, a Džimi Batler postigao je 14 poena.