Fudbal

Četvrtak, 04.05.2023.

23:00

VAR, penal – Junajted pao u 99. minutu VIDEO

Fudbaleri Brajtona pobedili su Mančester junajted sa 1:0 (0:0) u zaostalom meču 28. kola Premijer lige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Gol odluke postignut je u devetom minutu nadoknade drugog dela kada je rukom igrao Luk Šo, a sudija Andre Mariner posle gledanja VAR snimnka pokazao na belu tačku.

Aleksis Mekalister je šutirao i pogodio za tri boda domaćoj ekipi.

Na taj način Brajton se osvetio Junajtedu za poraz u polufinalu FA kupa na Vembliju.

Na Ameksu je viđen dobar i dinamičan fudbal, a prilika je bilo na obe strane.

Još jednom se pokazalo da Junajted ima problem kada ove sezone igra sa ekipa iz gornjeg dela tabele, ni u sedmoj utakmici nisu uspeli da slave.

Tako su sebi otežali posao u borbi za Ligu šampiona pošto imaju četiri boda više, i utakmicu manje u odnosu na Liverpul koji je peti.

U prvom delu, Kaoru Mitoma je imao priliku za Brajton u červrtom minutu, dok na drugoj strani nisu bili precizni Rašford i Marsijal.

I u drugom delu je bilo šansi, Brajton je pritusnuo na kraju i to mu se isplatilo.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.