Na Paliću održana 77. Prvomajska regata u jedrenju (FOTO)

JK Palić
SUBOTICA – Jedriličarski klub Palić je proteklog vikenda u periodu od 29. aprila do 01. maja na jezeru Palić organizovao 77. Prvomajsku regatu u jedrenju na kojem je učestvovalo preko 100 takmičara.

Regata je bila međunarodna jer su pored klubova iz Srbije učestvovali i takmičari iz Republike Mađarske. Takmičenje je bilo u klasama Finn, Optimist, ILCA 7, ILCA 6, ILCA 4 i 470. Ukupno je održano 5 trka od kojih 3 drugog dana i 2 trećeg dana takmičenja. Prvog dana nije bilo uslova za jedrenje.

Takmičari JK Palića osvojili su nekoliko medalje. U klasi FINN, Balint Furstner je osvojio 3. mesto, u klasi ILCA 6 Kristina Boja je bila najbolja dok je Dario Bešić bio drugi. U klasi ILCA 4 Nenad Zakić je osvojio 1. mesto u generalnom plasmanu, kao i u kategoriji dečaka, dok je u klasi Optimist Tijana Zakić bila prva u kategoriji devojčica i druga u generalnom plasmanu.