• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

HUMSKA KONAČNO VIDELA POBEDU PARTIZANA: Crno-beli golom Rikarda savladali Voždovac (VIDEO)

05.04.2023. 17:18 17:13
Piše:
Srbija Danas
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Bilo je i vreme.

Fudbaleri Partizana savladali su Voždovac (1:0) u meču 29. kola Mozzart bet Superlige.

NEMOGUĆI USLOVI ZA IGRU: Odložen još jedan meč Superlige Srbije?

TUGA: Napustio nas je legendarni Bobo

Čeferin reizabran za predsednika UEFA

Crno-beli su posle pet uzastopnih mečeva bez pobede na svom terenu konačno osetili slast trijumfa.

A da će tako biti moglo se nasluti već na samom startu meča. Igrao se peti minut kada se zatresla mreža gostiju. Natho je izvršio presing na zadnju liniju Voždovca, odigrao dupli pas sa Menigom, potom uposlio Rikarda, a napadač je sa ivice šesnaesterca pogodio dalji ugao gola Katića.

U 10. minutu je moralo da bude 2:0. Ponovo sjajan presing domaćina, lopta je došla na bok do Jovića, ovaj dodao do Meniga, da bi Holanđanin sam kao duh na drugoj stativi šutirao preko gola.

Gosti su prvu priliku imali u 15. minutu, ali je udarac Pantovića izblokiran.

Nemanja Jović je, zatim, zapretio udarcem sa distance, odlično je intervenisao Katić. Ritam utakmice je bio dobar u prvih pola sata, da bi ostatak poluvremena protekao u nešto mirnijem tempu.

MOZZART BET SUPERLIGA, 29. KOLO

Partizan - Voždovac 1:0 (1:0)

Strelac: Rikardo u petom minutu

Stadion: Humska

Sudija: Pavle Tomić

PARTIZAN (4-2-3-1): Stevanović – Filipović, Vujačić, Saničanin, Urošević – Fejsa, Pantić (od 81. Kolorado) – Menig, Natho (od 69. Baždar), Jović (od 92. Jevremović) – Rikardo.

VOŽDOVAC (3-5-2): Katić – Damjanović, M. Đorđević, Đuričić – Mijailović, Lazarević (od 65. Stoisavljević), Matić, Nešković (od 77. Nešković), Pantović – Jočić (od 83. Mitrović), Teodorović (od 65. Kadrić).

U nastavku je prvu ozbiljniju priliku imao domaći tim. Menig je u 63. minutu odlično prošao po strani, uneo loptu u sredinu, šutirao sa nekih 25 metara, no istakao se sjajni Katić i paradom sprečio crno-bele da dupliraju prednost. Posle deset minuta ponovo je zapretio isti igrač, ovoga puta je makazicama šutirao pored gola.

U 76. minutu je Voždovac mogao da kazni promašaje Partizana, ali je njegov udarac glavom završio pored gola. Partizan je na deset minuta do kraja mogao da duplira prednost. Rikardov udarac iskosa sa desne strane je završio na stativi. Isiti igrač je nedugo zatim propustio još jednu kolosalnu priliku, ovoga puta se istakao Katić.

Baždar je ušao sredinom drugog dela i mogao u finišu da se upiše u listu strelaca. Glavom je šutirao mladi napadač sa pet metara, ali pravo u Katića. To je bila i poslednja prilika na meču i tri boda su ostala u Humskoj ulici.

Crno-beli su se ovim trijumfom popeli na treće mesto, ali bi mogli da se vrate na poziciju niže ukoliko Čukarički slavi u Ivanjici protiv Javora u petak od 17 časova.