Moćni Partizan bacio Kralja na kolena! Vulkan crno-bele Arene progutao veliki Real! (FOTO/VIDEO)

0

Autor: A. Š.

Crno-beli na spektakularan način spustili zavesu na paklenu nedelju

Zek Ledej - Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Partizan je sa obe noge prešao prag Top 8, ali teorija crno-belima još nedozvoljava da proslave veliki uspeh. Izabranici Željka Obradovića večeras su, pred rekordnim brojem navijača na jednoj evroligaškoj utakmici ove sezone, srušili moćni Real za najveću pobedu u dosadašnjem toku sezone - 104:90.

Matematika je prilično prosta za crno-bele pred završna dva kola ligaškog dela Evrolige. Panteru i drugovima potrebna je još jedna pobeda kako ne bi zavisili od rezultata drugih, a u slučaju da izgube oba preostala meča biće im dovoljno da Baskonija ili Žalgiris barem jedan meč napuste pognute glave.

Oči gotovo svih ljubitelja košarke širom Evrope širom su bile uprte u najveću dvoranu na Balkanu. Očekivali su spektakl i dobili su ga u pravom smislu te reči. Raspoloženi Grobari su do poslednjem mesta ispunili tribine Arene i od prvog do poslednjeg minuta davali su ogroman vetar u leđa Valjku do konačnog rušenja Kralja.

Bez male drame, ipak, nije moglo. Furioznim završetkom druge deonice, Partizan je na velikom odmoru obezbedio sebi ogromnih 11 poena prednosti, da bi u trećem kvartalu Dek, Hezonja i Musa ekspresno vratili goste na jednocifren minus (61:56). Veliki posao u tim momentima odradili su za Partizan Dante Eksum i Joanis Papapetru, uspeli su da zaustave veliki nalet Kralja i osiguraju vođstvo crno-belima pred završnih 10 minuta u kojima je eksplodirao i Alen Smailagić.

Sa šest poena kreirao je Partizanov krilni centar seriju 9:0 kojom je Valjak pobegao na ogromnih 95:76, da bi veliko pobedničko slavlje počelo posle ubačene trojke Pantera kojom su crno-beli u završna četiri minuta ušli sa plus 20 - 98:78.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 6, Avramović 5, Panter 16, Smailagić 11, Papapetru 10, Egzum 15, Naneli 14, Lesor 16, Trifunović 4, Anđušić 5, Madar 2.

REAL MADRID: Kozer, Fernandez 3, Abalde 2, Hanga 10, Hezonja 17, Rodrigez 3, Dek 17, Poarje 9, Kornelije, Tavares 7, Ndijaje, Musa 22.

BLOG UŽIVO

ČETVRTA ČETVRTINA

40. MINUT - KRAJ! Partizan je pobedio Real 104:90!

38. MINUT - Pukla je stotka u Areni, posle dva ubačena bacanja Lesora - 100:80.

36. MINUT - Tavareš pravi petu ličnu grešku na ulasku u 35. minut, a potom dobija i tehničku grešku. Ledej ubacuje jedno slobodno bacanje, a potom Smailagić poentira sa poludistance, Partizan je na najvećih plus 16 - 94:76. Naneli zakucava u kontri, Arena gori, Real je na kolenima - 94:76. Smailagić je polovičan sa linije penala, a Dek sa dva ubačena bacanja prekida seriju Partizana 9:0. Panter ubacuje trojku za maksimalnih plus 20 - 98:78.

34. MINUT - Tavareš pravi faul u napadu, to mu je četvrta lična greška, ali crno-beli gube loptu. Uzvraćaju Madriđani prodatom loptom, ali sada Panter promašuje sa poludistance. Dva napada su crno-beli prokockali na plus 12. Lesor u 34. minutu pravi četvrtu ličnu grešku. Dek poentira posle ofanzivnog skoka - 86:76. Smailagić ubacuje trojku - 89:76.

24sedam/Katarina Mihajlović

32. MINUT - Četvrta deonica je otvorena sa tri ubačena bacanja Anđušića - 81:72. Musa promašuje trojku, posle čega Ledej ubacuje šut van linije 6.75 za eksploziju u Areni - 84:72 u 32. minutu. Dek postiže poene za Real posle tajm auta Matea, ali Eksum čuva plus 12 Valjku na isteku 32. minuta - 86:74.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Papapetru pravi treću ličnu grešku, a potom dobija i tehničku. Madriđani ubacuju tri slobodna bacanja i prilaze na minus pet u 29. minutu - 72:67. Anđušić je fauliran prilikom šuta za tri poena, pogodio je dva od tri penala - 74:67. Panter i Lesor prve mini seriju 4:0 u završnici treće deonice, koja je završena sa tri ubačena bacanja Muse - 78:72.

28. MINUT - Posle promašene trojke Deka, Papapetru poentira sa poludistance. Seriju Partizana 7:0 novom trojkom prekida Hezonja - 68:59, 27. minut. Papapetru pogađa dva važna bacanja posle promašene potpuno otvorene trojke Hezonje na minus devet. Sada je Valjak ponovo na dvocifrenom plusu - 70:59. U završna dva minuta treće deonice ulazi se sa plus osam za Partizan i prekid mini serije Reala 5:0 - 72:64.

26. MINUT - Panter pravi treću ličnu grešku, a Dek sa dva ubačena penala vraća Madriđane na jednocifren minus u 25. minutu - 59:50. Lesor snažno zakucava, posle čega Hezonja ubacuje trojku - 61:53. Musa sa 2+1 povećava seriju Reala na 6:0 za prilazak na "samo" minus pet - 61:56. Eksum postiže trojku, potom poentira i u kontri. Partizan je ponovo na dvocifrenom plusu, a krcata Arena u transu - 66:56.

24. MINUT - Dek i Hezonja drže Real u životu na startu drugog poluvremena. Argentinac je postigao pet, a Hrvat tri poena, uz tri promašena slobodna bacanja - 57:46. Naneli poenima iz prodora kažnjava promašaje Hezonje sa linije penala - 59:46. Na isteku 24. minuta Partizan vodi 59:48.

22. MINUT - Lesor ukradenom loptom otvara drugo poluvreme, a potom Avramović pogađa trojku za novi najveći plus Valjka - 52:48. Dek uzvraća ubačenim šutem van linije 6.75, a potom Panter ubacuje 2+1 uz treću ličnu grešku Tavareša - 55:41.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Naneli poentira sa poludistance, Partizan je na dvocifrenom plusu prvi put na meču - 47:36, 19. minut. Gori Arena, Panter poentira sa poludistance - 49:36. Seriju Partizana 8:0 sa dva ubačena penala prekida Hanga. Na kraju prvog poluvremena Partizan vodi 49:38.

18. MINUT - Panter poentira sa poludistance, tom prilikom Hezonja pravi faul nad Lesorom, pa crno-beli imaju još jedan napad. I još jednom Panter pogađa sa poludistance - 39:34, 17. minut. Serija Partizana ide na 6:0 posle dva ubačena penala Nanelija, crno-beli su na najvećem plusu dosad - 41:34. Musa pogađa dva bacanja i prekida nalet Valjka - 41:36. U završna dva minuta prvog poluvremena Partizan ulazi sa plus devet posle zakucavanja Lesora - 45:36.

16. MINUT - Dva napada su crno-beli promašili na plus četiri i odmah je usledila surova kazna - Fernandez ubacuje trojku - 35:34. Obradović je besan, traži minut odmora.

GROBARI PONOVO OBORILI REKORD!
- Treći put u tri uzastopne utakmice, navijači Partizana su oborili rekord po posećenosti na jednoj evroligaškoj utakmici ove sezone.

14. MINUT - Imali su crno-beli dva napada na plus jedan ali ih nisu iskoristili, pa ih na drugoj strani kažnjava Dek i vraća minimalni plus Realu - 27:26. Kratko je trajalo vođstvo gostiju, Eksum poentira uz faul, a potom trener Madriđana Ćus Mateo dobija tehničku grešku. Eksum pogađa jedno od dva penala - 29:27. Mini serija Partizana ide na 5:0 posle dva ubačena bacanja Ledeja - 31:27. Posle 14 minuta igre Partizan vodi 33:31.

12. MINUT - Poenima Deka sa linije penala (2/2) otvorena je druga četvrtina, Real vodi 25:21. Eksum ubacuje svoju prvu trojku na meču, a potom i Naneli zakucava u kontri. Partizan ponovo vodi 26:25.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Posle polovičnog učinka Muse sa linije penala, Lesor poentira uz faul, ali promašuje dodatno bacanje - 21:21, 9. minut. Na drugoj strani Poarije poentira uz faul, a da problem za crno-bele bude veći, to je već treća lična greška Jama Madara. Francuski centar promašuje dodatno bacanje, na kraju prve četvrtine Real vodi 23:21.

8. MINUT - Papapetru poenima sa poludistance prekida mini seriju rivala. Još jednom Madriđani poentiraju sa 2+1, posle Tavareša to uspeva i Musi. Real ide na novi najveći plus dosad - 18:13.  Prvi poeni na meču za Lesora na drugoj strani, a potom i Papapetru daje koš za prilazak Valjka na minus jedan - 18:17. Musa zakucavanjem prekida mini seriju Partizana - 4:0. U završna dva minuta prve deonice ulazi se s mininalnim vođstvom Madriđana posle dva ubačena bacanja Eksuma.

6. MINUT - Posle poena Avramovića, Tavareš poentira sa 2+1 za vođstvo Reala 11:9 na polovini prve deonice. Smailagić poentira u reketu za izjednačenje. Četiri laka poena Hezone, Madriđani vode 15:11.

4. MINUT - Trifunović ubacuje prvu trojku za Valjak - 6:3. Tavareš pogađa dva penala. Posle polovičnog učinka Smailagića sa linije penala, Hanga ubacuje svoju drugu trojku i vraća vođstvo Madriđanina - 8:7.

2. MINUT - Meč je otvoren poenima Smailagića. Na drugoj strani Hanga ubacuje trojku iz drugog napada Reala. Posle dva minuta igre rezultat je 3:3 posle polovičnog učinka Trifunovića sa linije penala.

- Košarkaš Reala Džanan Musa aplauzima je dočekan prilikom izlaska na parket Arene.

- Veterani Partizana u spektakularnom meču pobedili su nekadašnje asove madridskog Reala 65:64.

- Podsetimo, prvi put na ovim prostorima pred jednu evroligašku utakmicu, revijalni meč odigraće nekadašnji asovi dva kluba, a crno-bele legende spremaju se da "načnu" Kralja uoči centralnog događaja večeri.

- Veliki prostor marketing tim "kraljevskog kluba" posvetio je okršaju sa Partizanom. Društvene mreže Reala "pljušte" snimcima iz Beograda, ali i podsećanjima na madridski okršaj dva tima.

- Legende madridskog Reala prelep dan u Beogradu i slobodno vreme do revijalnog okršaja sa nekadašnjim asovima Partizana iskoristili su za šetnju po srpskoj prestonici.

- Sjajno je raspoloženje bilo među crno-belima u predvečerje meča sa Realom. Tako je tokom druženja sa novinarima Eksum napravio mali šou sa Avramovićem.

- Madriđani nisu krili oduševljenje zbog toga što se igrati u atmosferi o kojoj gotovo od početka sezone bruji cela Evropa. Takođe, francuski centar Vensan Poarje crno-bele je već poslao u Top 8.

- U najavi meča Željko Obradović se prisetio gesta Madriđana prilikom gostovanja Partizana u "Vizink centru", zbog čega je Grobarima poslao važnu poruku.