Fudbal

Šok za Dance: Vodili 2:0 pa izgubili 3:2 od Kazahstana

Fudbalska reprezentacija Kazahstana pobijedila je danas u Astani selekciju Danske rezultatom 3:2 u meču grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će naredne godine biti održano u Njemačkoj.

Danska je poslije prvog poluvremena vodila 2:0 golovima Rasmusa Hojlunda u 21. i 36. minutu. Domaća selekcija je od 73. do 89. minuta postigla tri gola. U strijelce su se upisali Bahtijor Zajnutdinov u 73. iz penala, Aškat Tadibergen u 86. i Abat Ajmbetov u 89. minutu. Kazahstan je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je Ajmbetov u posljednjim trenucima utakmice dobio crveni karton.

Glavni sudija meča u Astani bio je srpski arbitar Novak Simović.

Kazahstan će u narednom kolu, 16. juna gostovati selekciji San Marina, dok će Danska dočekati Sjevernu Irsku.

U grupi H kasnije večeras će igrati Slovenija - San Marino i Sjeverna Irska - Finska.

Sjeverna Irska, Danska, Slovenija i Kazahstan imaju po tri boda, dok su Finska i San Marino bez bodova.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.