Почетна > Спорт > Фудбал
Фудбал

Србија победила Литванију на старту квалификација за Европско првенство

Фудбалска репрезентација Србије победила је синоћ у Београду селекцију Литваније резултатом 2:0 (1:0) у мечу првог кола групе Г квалификација за Европско првенство, које ће бити одиграно наредне године у Немачкој.

Голове за Србију постигли су Душан Тадић у 16. и Душан Влаховић у 53. минуту.

Утакмица је одиграна на стадиону „Рајко Митић“ пред више од 20.000 гледалаца.

Црна Гора је у току јучерашњег дана, у групи Г, у Разграду победила Бугарску 1:0, док је Мађарска била слободна.

Србија ће у понедељак у Подгорици играти са Црном Гором, Мађарска ће дочекати Бугарску, а Литванија ће бити слободна.

Уочи почетка синоћног меча одржан је минут ћутања у част бившег српског фудбалера и тренера Синише Михајловића, који је преминуо у децембру прошле године.

Србија је боље ушла у меч, а после неколико полушанси домаћи су повели у 16. минуту поготком Тадића на асистенцију Филипа Костића.

Литванци су највећу шансу имали у 28. минуту, а Гутис Паулаускас је шутирао поред стативе.

Влаховић је минут касније покушао да изненади противничког голмана, а његов ударац је завршио преко пречке.

Марко Грујић је у 35. минуту погодио стативу, а прво полувреме је завршено вођством Србије од 1:0.

Србија је повела 2:0 у 53. минуту. Овог пута у стрелце се уписао Влаховић на асистенцију Тадића.

Србија је постигла нови гол у 65. минуту преко Костића, који је потом поништен због офсајда.

Лазар Самарџић је дебитовао на овом мечу за Србију, пошто је у 72. минуту ушао у игру уместо Тадића.

Само три минута српска селекција је имала нову шансу преко Сергеја Милинковић-Савића, али је одлично интервенисао голман Литваније.

Гости су потом имали две прилике преко Федора Чернича и Арвидаса Новиковаса, али је оба пута одлично интервенисао голман Србије Вања Милинковић-Савић.

До краја утакмице није било промене резултата.