POSLE MANČESTEROVOG DEBAKLA: FIFA uvodi pravilo o "milosti"?

Srbija Danas
FK Mančester junajted
FK Mančester junajted / Izvor: Reuters

Novina u svetskom fudbalu.

Svetska kuća fudbala (FIFA) razmišlja o uvođenju "pravila o milosti", a o tome je govorio legendarni italijanski sudija Pjerluiđi Kolina, sada prvi čovek Sudijske komisije.

HOĆETE DA RADITE KAO OSOBLJE KRISTIJANA RONALDA? Isplati se, ali morate da potpišete UGOVOR O SMRTI

KLOP IZNENAĐEN ZBOG FIRMINA: Moglo je da ode u oba pravca

ZBOG KRITIKOVANJA VLADE: Legendarni Englez odlazi sa BBC (FOTO)

Ova priča je krenula posle debakla Mančester junajteda na Enfildu, kada ih je Liverpul demolirao 7:0 u najvećem engleskom derbiju.

– Ukupno su bila četiri minuta produžetka, jedan u prvom poluvremenu i tri u drugom. Ipak, u drugom poluvremenu postignuto je šest pogodaka. Razumem da je teško razumeti određivanje tačnog dodatnog vremena pri rezultatu 7:0. Međutim, u nekim takmičenjima gol-razlika može da bude odlučujuća kod konačnog plasmana, tako da jedan gol može da napravi razliku – rekao je Kolina, pa najavio uvođenje ove novine.

– Možda bismo u budućnosti mogli da ratmotrimo pravilo da se dodatno vreme na kraju utakmice ne mora određivati ako postoji određena razlika u golovima. Moramo da razmotrimo koja odluka bi bila doneta na temelju zdravog razuma, ali bi bila unutar pravila igre – jasan je Kolina.