AMERIKANAC REŠIO DRAMU U SPLITU: Naneli trojkom doneo pobedu Partizanu

Srbija Danas
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: ABA liga j.t.d./Dragana Stjepanović

Crno-beli stigli do 17. pobede.

Košarkaši Partizana savladali su posle velike borbe Split sa 96:95 (27:24, 21:23, 23:24, 25:24) zahvaljujući trojci Džejmsa Nanelija sekund i po pre kraja meča u 20. kolu ABA lige. Crno-beli su do 17. trijumfa u regionalnom takmičenju stigli posle dosta muka protiv veoma raspoloženog domaćina koji je šest sekundi pre kraja imao dva poena prednosti, ali je Naneli pogodio tešku trojku i doneo trijumf Partizanu koji se pošteno namučio na ovom meču.

LOŠE VESTI ZA PARTIZAN: U Italiji ih čeka pakao!

NE MENJA KLUB: Gudurić potpisao novi ugovor sa Fenerbahčeom

EVROLIGA: Klajburn MVP 26. kola

Dobar početak imali su crno-beli u Splitu trojkama Trifunovića i Nanelija za prednost 6:0 posle mipnut igre. Uspeo je Split da stigne do 7:5 poenima Mavre, ali je Partizan ipak čuvao prednost preko raszigranog Nanelija. Trifunović i NAneli su ponovo kao i na početku meča vezali dve trojke i crno-bel isu vodili 19:11 u 5. minutu. Međutim, dobre role Salivena i Šortera uz neke greške Partizana omogućile su Splitu da priđe na 21:20 u 8. minutu. Ipak, dobra igra Vukčevića ui završnici prve četvrtine donele su crno-belima prednost posle prvih deset minuta 27:24. Šorter je trojkom otvorio drugu četvrtinu i doneo izjednačenje, da bi se potom igralo poen za poen. Papapetru je pogodio samo jedno bacanje, pa je Split došao do prvog vođstva na meču poenima Salivena 33:32 u 14. minutu. Bilo je to kratkog daha pošto su Panter i Egzum brzo vratili prednost na stranu crno-belih 36:33. Partizan je imao problema sa slobodnim bacanjima pošto je u jednom trenutku imao promašenih sedam od 13 izvedenih, ali su crno-beli čuvali prednost od tri poena (40:37) u 16. minutu. Domaćin nije dozvolio crno-belima da ponovo steknu osetniju prednost uprkos trojci Avramovića pošto su Nelson i Mavra doneli ponovo prednost Splitu 45:43, ali je egal vratio Ledej sa linije za slobodna bacanja, da bi Naneli trojom ponovo doneo vođstvo crno-belima u 29. minutu. Iako je domaćin igrao dobro u tim trenucima, Partizan je ipak sačuvao minimalnu prednost na velikom odmoru 48:47.

Split je poveo na početku drugog poluvremena poenima Salivena, ali su trojke Egzuma i Vukčevića uz faul i iskrišćeno dodatno bacanje doneli crno-belima prednost 55:49 u 22. minutu. Saliven i Nelson su odgovorili poenima, da bi Panter trojkom doneo Partizanu ponovo pet poena viša 58:53 u 24. minutu. Nikako nije uspeovao Partizan da dođe do veće prednosti, iako je Egzum pogodio za 62:56, ali je Mavra doveo Split na 62:60 u 26. minutu. Usledio je odgovor Partizana preko Pantera i trojkom Papapetrua i ponovo su crno-beli vodili sa pet poena 67:62 minut kasnije, ali je još jednom odgovorio Split i prišao na 67:66 u 28. minutu. Ledej je pogodio oba penala, ali je Šorter sa pet vezanih poena Split poveo 71:69 30 sekundi pre kraja, da bi Avramović doneo egal na ulasku u poslednju deonicu.

Rezultatska klackalicca je viđena u prvim minutima letvrte četvrtine. Avramović je doneo prednost Partizanu, ali su Runjić, Šorter i Nelson preokrenuli u korist Splita i doneli vođstvo 76:73 u 33. minutu. Usledili su poeni Partizana koji je ponovo imao prednost, ali je Anđušić potom izgubio loptu i Split je imao lake poene iz kontre za novo vođstvo 78:77 u 34. minutu, a Obradović je zatražio tajm-aut. Slobodna bacanja su i dalje pravila probleme Partizanu, Anđušić je promašio oba, ali ni Kalajdžić nije bio precizniji i crno-beli su pet minuta pre kraja vodili 79:78. Trojka Ledeja Partizanu je posle dužeg vremena donela nešto veću prednost 84:80, a Srđan Subotić je reagovao tajm-autom. Egzum je pogodio trojku, a Neslon pogodio uz faul, ali nije iskoristio dodatno bacanje, da bi Egzum pogodio za 2+1, a Partizan imao prednost 90:84 u 38. minutu. Šorter je sa šest vezanih poena doneo egal 90:90 minut i po pre kraja, a Obradović bio primoran da zatraži tajm-aut. Smailagić je pogodio samo jedno bacanje, ali je Ledej došao do lopte i fauliran. Pogodio je oba penala i crno-beli su vodili 93:90 60 sekundi pre kraja. Međutim, Mavra je pogodio za 2+1 i ponovo izjednačio 50 sekundi pre kraja. Ledej je promašio dvojku uz zvuk sirene, a Mavra doneo prednost Splitu šest sekundi pre kraja. Međutim, Naneli je pogodio trojku sekund i po pre kraja za prednost Partizana 96:95 i doneo pobedu crno-belima pošto Mavra nije uspeo da pogodi u poslednjem napadu.

SPLIT - PARTIZAN 95:96 (24:27, 23:21, 24:23, 24:25)