Real preživeo Atletiko i plasirao se u polufinale Kupa kralja!

22:50

0

Autor: A. Š.

Madridski derbi rešen u dodatnih 30 minuta

Fudbaleri madridskog Reala slave gol protiv Atletika - Copyright Profimedia/Burak Akbulut/Anadolu Agency

Madridski derbi u četvrtfinalu Kupa kralja opravdao je sva očekivanja. Sve ono decenijama unazad krasi okršaje Reala i Atletika viđeno je večeras na „Bernabeuu“, gde je domaćin posle preokreta i dodatnih 30 minuta uspeo da se plasira među najbolja četiri tima masovnijeg takmičenja – 3:1 (0:1, 1:1).

Jorgandžije su vodile na terenu gradskog rivala od 19. minuta golom Alvara Morate, ali su se posle toga povukli na svoju polovinu što protiv Reala teško može da pruži rezultat na duže staze.

Previše je vremena ostalo „kraljevskom klubu“ da dođe do preokreta, koji je maestralnom soloakcijom najavio Rodrigo u 79. minutu. A onda se u prvom produžetku odigrao ključni momenat meča.

Stefan Savić je u razmaku od dva minuta dobio dva žuta kartona, što je ekipa Karla Anćelotija iskoristila u 104. minutu kada je Benzema nagovestio konačan trijumf Reala, koji je overio Vinisijus Žunior u poslednjim momentima meča.