Ronaldo ostao bez prvog trofeja u Arabiji! Protivnik ga "ujeo za dušu" i proslavio gol u Mesijevom stilu! (FOTO, VIDEO)

26.01.2023

21:18

0

Autor: G. F.

Težak poraz Al Nasra u polufinalu Superkupa

Kristijano Ronaldo - Copyright Profimedia

Ekipa Al Nasra važila je za apsolutnog favorita, ne samo u polufinalu Superkupa Saudijske Arabije, nego i za trofej.

Ali to nije pokazala na terenu. Predvođeni najvećom fudbalskom zvezdom koja je ikada zaigrala u toj državi Kristijanom Ronaldom, pretrpeli su težak poraz od Al Itihada - 3:1.

Ronaldo je sa kapitenskom trakom oko ruke na terenu proveo svih 90 minuta, ali nije uradio ništa što bi trebalo biti pomenuto.

Poveo je Al Itihad u 15. minutu preko Romarinja, koji je u 43. minutu asistirao Abderazaku Hadalahu za 2:0. Strelac drugog gola posebno je dosuo so na ranu Portugalcu pošto je gol proslavio u maniru Lionela Mesija.

Printscreen/Twitter
Abderazak Hamdalah

Na 2:1 smanjio je Andreson Taliska u 67. minutu, a konačan rezultat postavio je Muhanad Alšankviti u trećem minutu nadoknade vremena.

Ovo znači da "srpski" klub Al Faiha neće biti u prilici da odmeri snage sa Ronaldom i ekipom. Za Al Faihu, koju sa klupe vodi Vuk Rašović igraju Vladimir Stojković i Milan Pavkov. Oni su u polufinalu savladali Al Hilal sa 1:0, a Stojković je odbranio penal u 27. minutu.