0

Autor: A. Š.

Asvel šokirao Barselonu, Baskonija preslišala Bajern

Nando De Kolo na meču u Barseloni - Copyright Profimedia

Asvel je večeras šokirao Blaugranu. Košem Nanda De Koloa preko Nikole Mirotića, francuski tim stigao do velike pobede na gostovanju protiv Barselone - 75:74 (21:15, 19:31, 17:16, 18:12).

Parkerov tim preživeo je furioznu Barsu u durgoj deonici. Pošto su krajem prve četvrtine Francuzi stekli dvocifreni plus, kao da su u narednom kvartalu u Kataloncima probudili uspavanog lava, koji je počeo da se šepuri u punom sjaju. Ipak, Asvel je uspeo da izdrži veliki pritisak favorizovanog rivala, zadržao je rezultatski priključak i onda u pravoj drami stigao do pobede posle pet uzastopnih evroligaških poraza.

De Kolo je predvodio pobednički tim sa 19 poena, Fal je uz 14 poena imao i fantastičnih 18 skokova, dok su kod Barse efikasniji od ostalih bili Mirotić (17), Laprovitola (14) i Kjurik (13). Nikola Kalinić je uz pet poena imao tri skoka i dve asistencije za 26 minuta na parketu.

Olimpijakos u Pireju nije imao milosti prema Virtusu, koji je u dvorani "Mira i prijateljstva" doživeo istinski debakl - 117:71 (31:15, 30:20, 23:20, 33:16). Kako je italijanski tim izgledao u Grčkoj večeras možda i najbolje pokazuje 61 primljeni poen za poluvreme, a potpuno indisponiranog rivala crveno-beli su dotukli u završnoj deonici u kojoj su išli i do maksimalnih plus 47.

Vezenkov je bio najbolji strelac na meču sa 19 poena, Fal ga je pratio sa 15, koliko je postigao i Piters. Mekisik je dodao 13, dok je Larencakis meč završio sa 11 poena. Miki (12) i Bako (10) su bili jedini sa dvocifrenim košgeterskim učinkom kod gostiju, u čijem dresu je Miloš Teodosić za 18 minuta postigao tri poena i imao pet asistencija.

Nešto bolje prošao je Bajern u Vitoriji, gde je Baskonija slavila 78:53 (17:10, 27:20, 11:12, 23:11) uz 14 poena Kostela i Henrija (10 as). Vanja Marinković je postigao devet za pobednički tim, dok su Obst (12) i Vinston bili poenterski najraspoloženiji kod gostiju. Ognjen Jaramaz je za 17 minuta u igri postigao dva poena, uz četiri skoka.