• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

LIVAKOVIĆ HEROJ HRVATSKE: Odbranio tri penala i odveo Vatrene u četvrtfinale Mundijala

05.12.2022. 18:44
Piše:
Srbija Danas
HrvatskaF
HrvatskaF / Izvor: Profimedia
Začarao gol.

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u četvrtfinala Svetskog prvenstva u Kataru, pošto su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Japan. U prvih 90 minuta bilo je 1:1, u produžecima nije bilo golova, a u penal seriji Kockasti su slavili sa 3:1. Golman Kockastih obranio je čak tri udarca sa bele tačke.

HRVATI KAŽU DA SU OŠTEĆENI: Japan šokirao komšije posle OGROMNOG HAOSA (VIDEO)

HOĆE LI NEKO OD IGRAČA NAPUSTITI REPREZENTACIJU? Piksi o tome, propalom planu i onima kojima SMETA

JAPAN - HRVATSKA   1:1
(Maeda 43 - Perišić 56)

Sudija: Ismail Elfat, Sjedinjene Američke Države

Japan: Gonda - Taniguči, Jošida, Tomijasu - Nagatomo (Mitoma 64.), Morita, Endo, Ito - Kamada (Sakai 75.), Maeda (Asano 64.), Doan (Minamino 86.)
Selektor: Hajime Morijasu

Hrvatska: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Barišić - Brozović - Kovačić (Vlašić 100.), Modrić (Majer 100.) - Kramarić (Pašalić 68.), Perišić, Petković (Budimir 62.)
Selektor: Zlatko Dalić

Bila je ovo izuzetno tvrda utakmica, bez mnogo šansi u kojoj je od samog starta "visilo u vazduhu" da će detalj odlučiti ko će među osam najboljih.

U sam smiraj prvog poluvremena Japan je stigao do vođstva, iako su Vatreni bili bolji tim u prvih 45 minuta.

Samuraje je do prednosti doveo Maeda koji je bio najsnalažljiviji u kaznenom Kockastih.

Odlučni su bili izabranici Zlatka Dalića da po povratku odmah nadoknade deficit, i to su uradili u prvih deset minuta, i to golom Perišića.

Bilo je prilika i u nastavku susreta, ali ni jedan tim nije kreirao stopostotnu šansu.

Meč je otišao u produžetke, u kojima se takođe nismo nagledali fudbala. Obe ekipe su "odradile" tih dodatnih 30 minuta i čekali izvođenje jedanaesteraca.