Apsolutna dominacija Partizana, pukla je stotka u Areni! Grobari prizivaju pobedu u derbiju!

04.12.2022

20:02

0

Autor: G. F.

Derbi 9. kola AdmiralBet ABA lige pripao domaćinu, koji je tako prekinuo niz od četiri susreta bez pobede

Kevin Panter - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana prekinuli su seriju od četiri poraza i ubedljivo savladali Budućnost u 9. kolu AdmiralBet ABA lige. Pukla je stotka u Areni - 106:77 (25:23, 28:11, 26:18, 27:25).

Svanulo je konačno i navijačima Partizana jer su njihovi miljenici posle četiri vezana poraza stigli do pobede. Ono što posebno može da ih raduje je što su crno-beli ovog puta u defanzivi bili veoma angažovani i uspešni. Napad je radio i ranije, ali je odbrana definitivno problem ove ekipe. Ili je bar bio u prethodnim utakmicama.

Drugi veliki plus sa ove utakmcice je činjenica da je trener Obradović raspodelio minutažu tako da bar malo odmori nosioce igre, a rezervisti su svoju šansu i te kako iskoristili.

Pred trenerom Željkom Obradovićem i igračima su tri dana za pripremu jedne od možda i važnijih utakmica u sezoni. U četvrtak se igra prvi evroligaški derbi u istoriji. Partizan je domaćin Crvenoj zvezdi, a navijači su zbog toga večeras igrače ispratili pesmom koja nosi jasnu poruku:

- Hoćemo pobedu, pobedu u derbiju - orilo se sa tribina Arene.

PARTIZAN: Vukčević 15p (bez promašaja), Ledej 5, Panter 7, Papapetru 7, Eksum 8, Brodzijanski 9, Naneli 1, Glas 5, Lesor 12, Trifunović 12, Anšuđića 11, Madar 14.

BUDUĆNOST: Rejnolds 16, Bel-Hejns 8, Šehović 3, But 8, Kaba 7, Lazić 12, Vajt 3, Ilić 8, Jagodić-Kuridža 6, Drobnjak 4, Popović 2.

BLOG UŽIVO:

Kraj utakmice.

38. minut, 104:67 - Eksplozija u Areni! Glas trojkom prebacuje 100 poena, a onda u kontri i zakucava!

37. minut, 99:65 - Navijači traže "stotku" i očigledno će je dočekati.

34. minut, 88:58 - U igri je Gregor Glas. Navijači ga pozdravili glasnim aplauzom.

33. minut, 84:55 - Sada tajm-aut zove i trener Budućnosti. Velika je prednost domaćina.

31. minut, 79:55 - Posle trojke Rejnoldsa Obradović odmah traži tajm-aut. Prošlo je tek pola minuta u poslednjoj četvrtini.

Završena je treća četvrtina, 79:52 - Ubedljiva prednost Partizana.

29. minut, 71:46 - Pogađa i Ledej za tri poena. Tajm-aut za Budućnost.

27. minut, 68:46 - Spori i dugi napadi, prilično je umrtvljena utakmica. Eksum trojkom prekida uspavanku.

24. minut, 63:42 - Raste prednost crno-belih, dva centra Budućnosti imaju po 4 faula.

22. minut, 57:38 - Upisao se i Trifunović.

Počela je treća čestvrtina. Prvi put na terenu je Uroš Trifunović.

Kraj druge četvrtine, 53:34 - Odlična druga četvrtina crno-belih i plus 19 na poluvremenu!

20. minut, 51:32 - Ozbiljna prednost Partizana izgrađena na dobroj defanzivi.

17. minut, 45:32 - Trojka Anšuđića, pa trojka Madara i novi tajm-aut za Budućnost.

16. minut, 39:30 - Sada su domaći vezali dva uspešna napada. Igra se u serijama.

14. minut, 35:28 - Kasnili su crno-beli u odbrani dva puta zaredom, pa je trener Željko Obradović tražio tajm-aut.

12. minut, 33:23 - Ponovo Partizan dobro otvara četvrtinu. Prvi put je razlika dvocifrena.

11. minut, 31:23 - Dva plus jedan Anđušića. Eksum fauliran pri šutu za tri poena. Bez greške!

Kraj prve četvrtine, 25:23 - Odličan početak Partizana, ali mnogo bolja završnica Budućnosti.

10. minut, 23:19 - Naneli i Vukčević su u igri, na pauzi Papapetru i Lesor.

9. minut, 22:19 - Nekoliko vezanih grešaka crno-belih iskoristili su gosti.

8. minut, 22:14 - Loša odbrana Partizana. Budućnost je imala samo sekund za napad, ostavljen je sam Rejnolds koji je bio precizan. Mada otišao da odmori, u igiri je Eksum.

7. minut, 20:12 - Papapetru precizan.

6. minut, 16:10 - Trojka Pantera! Crno-beli su izašli iz bonusa. Ledej ima dve lične, pa je Brodzijanski na parketu umesto njega.

5. minut, 13:10 - Rasplamsala se borba, prednost crno-belih se brzo istopila.

3. minut, 9:6 - Rejnolds sa penala upisuje Budućnost na semafor. Precizan je i Popović, a za njim i Kaba.

2. minut, 9:0 - Madar dva puta siguran sa penala posle nesportske greške rivala. Pogađa i Panter nakon što je ukrao loptu. Trener Budužnosti traži zajm-aut.

1. minut, 5:0 - Papapetru postiže trojku, pa polaže na asistenciju Lesora.

Utakmica je počela!

- Aplauti za trenera Budućnosti, nekadašnjeg šefa struke Partizana Vladu Jovanovića.

- Aleksa Avramović, Balša Koprivica i Alen Smailagić, koji nije tranirao nekoliko dana zbog blesti, su u trenerkama i neće se skidati za duel sa Podgoričanima.

- Sat vremena pre početka utakmice, u Areni je bilo jako malo ljudi. Naravno, popuniće se do početka, ali videćemo koliko...