• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

RASPLET U A GRUPI: Kulibali odveo Senegal u osminu finala Mundijala, Holandija bez problema sa Katarom

29.11.2022. 17:59
Piše:
Srbija Danas
Kodi Gakpo
Kodi Gakpo / Izvor: Profimedia
"Lala" rutinski završile posao.

Fudbalske reprezentacije Holandije i Senegala plasirale su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Kataru.

“Lale” su u poslednjem kolu A grupe lako savladale domaćina turnira sa 2:0 (1:0), dok je afrička selekcija bila bolja od Ekvadora 2:1 (1:0) i kao drugoplasirana selekcija stigla do nokaut faze.

Holandija – Katar 2:0

Izabranici Luisa Van Gala lako su slomili otpor Katara. Holandija je bila mnogo bolji rival i rutinski obezbedila tri boda koja su joj donela lidersko mesto u A grupu uoči nokaut faze.

“Lale” su povele trećim golom na Mundijalu Kodija Gakpa u 26. minuta na asistenciju Dejvia Klasena. Prednost je duplirao Frenki De jong u 49. minutu, pošto je odlično reagovao posle šuta Memfisa Depaja i odbrane golmana Katara Ajse Baršama.

Ekvador – Senegal 1:2

Mnogo više uzbuđenja bilo je u meču između Ekvadora i Senegala. Izabranici Aliju Sisea su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, a kvalitetniju igru su krunisali neposredno pred odlazak na veliki odmor. Ismaila Sar je bez problema realizovao penal za 1:0.

Ekvadorci su se probudili u nastavku meča i stigli do izjednačenja preko Mojzesa Kaiseda u 68. minutu, koji je bio vešt na drugoj stativi posle prekida.

Ismaila Sar, fudbalska reprezentacija Senegala
Ismaila Sar, fudbalska reprezentacija Senegala / Izvor: Profimedia

Međutim, Senegal je gotovo na isti način uzvratio samo 120 sekundi kasnije, kada je štoper Kalidu Kulibali u maniru golgetera zatresao mrežu selekcije iz Južne Amerike na "asistenciju" Enera Valensije.

Pokušavao je Ekvador da dođe do boda koji bi mu doneo plasman među 16 najboljih selekcija sveta, ali su Senegalci zasluženo završili među najboljim fudbalskim reprezentacijama planete.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.