MUNDIJAL, 10. DAN: Poznata dva para osmine finala, Engleska i SAD u nokaut fazi

Srbija Danas
Mundijal
Mundijal / Izvor: Foto: MN Press, Profimedia
Rasplet u grupama "A" i "B".

Od danas na Svetskom prvenstvu u Kataru započinje treće kolo grupne faze koje će nam doneti i promene u terminima mečeva. Na programu su utakmice grupa A i B.

PRITAJENI VIRTUOZ: Andrija Živković je najbolji asistent Svetskog prvenstva

OVO JE PRVI PREKINUT MEČ NA MUNDIJALU: Ono što je uneto na teren RAZBESNEĆE sve u Kataru (FOTO)

RONALDO UMALO "UKRAO" GOL BRUNU: Portugalci bolji od Urugvaja za osminu finala

22:05 U osmini finala Mundijala sastaće se Holandija - SAD i Engleska - Senegal.

22:03 Engleska je savladala Vels sa 3:0, a SAD je bio bolji od Irana 1:0. Ove dve selekcije su pobedama izborile plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva u Kataru.

21:31 Drugi gol Rašforda (68. minut), a treći Engleske za overu prvog mesta u B grupi. "Gordi Albion", sada je već izvesno, igraće u osmini finala Svetskog prvenstva protiv Senegala 4. decembra od 20 časova.

21:11 Dva brza gola Engleske na startu drugog poluvremena, strelci su Markus Rašford u 50 i Fil Foden u 52. minutu.

20:53 Poluvreme na mečevima poslednjeg kola B grupe. U ovom trenutku plasman u osminu finala je u rukama fudbalera Engleske i SAD. Iran - SAD 0:1, Vels - Engleska 0:0.

20:39 Amerikanci vode protiv Irana od 39. minuta, strelac je Kristijan Pulišić.

20:00 Počeli su mečevi poslednjeg kola B grupe. Sastaju se Iran - SAD, Vels - Engleska. Pogledajte stanje na tabeli uoči 90 i kusur minuta odluke.

17:58: Kraj! Senegal dolazi do velike pobede protiv Ekvadora vredne plasmana u 1/8 finala Svetskog prvenstva.

17:55: Kraj! Holandija je rutinski savladala Katar sa 2:0.

17:31: Kakav obrt. Senegal ponovo vodi. Na 2:1 povisio je Kulibali.

17:29: Ekvador je izjdnačio na 1:1: Moises Kaisedo postiže gol koji u ovom trenutku njegov tim vodi u 1/8 finala.

17:26: Poništen gol Holandije. Ostaje 2:0.

17:10: Holanđani su duplirali prednost protiv Katara. Frenki de Jong povisio je na 2:0.

16:52: Poluvreme! Holandija - Katar 1:0, Ekvador - Senegal 0:1.

16:44 Senegal je sa penala poveo sa 1:0 minut pre isteka prvog poluvremena. Strelac je Ismaila Sar

16:26 Kodi Gakpo dovodi Lale u prednost nad domaćinom, na drugom susretu u ovom momentu mreže i dalje miruju.

16:00 Počeli su susreti Ekvador - Senegal i Holandija - Katar

Za početak očekujemo rasplet u grupi "A".

Počevši od utorka, termini odigravanja mečeva biće 16 i 20 časova. U oba termina biće odigrane po dve utakmice.

Utakmice poslednjeg kola igraće se tako da svi timovi u okviru jedne grupe igraju u isto vreme.

Stoga su na programu sledeće utakmice:

16.00 Ekvador – Senegal
16.00 Holandija – Katar
20.00 Iran – SAD
20.00 Vels – Engleska

Naša grupa G na programu je u petak od 20.00, kada će se sastati Srbija i Švajcarska, odnosno Brazil i Kamerun.

Nakon dva kola plasman u drugu fazu obezbedili su samo Francuska, Brazil i Portugal.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.