• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

POLJACI NA KORAK OD OSMINE FINALA: Šćensni i Levandovski SRUŠILI hrabru Arabiju!

26.11.2022. 16:31
Piše:
Srbija Danas
Robert Levandovski
Robert Levandovski / Izvor: Profimedia
Lako je moglo biti i obrnuto...

Fudbalska reprezentacija Poljske upisala je prvu pobedu na Mundijalu, pošto je danas, uz dosta sreće, pobedila Saudijsku Arabiju rezultatom 2:0.

PROBLEM PRED KAMERUN: Još jedan bitan šraf ”Orlova” POD ZNAKOM PITANJA!

SASTANAK NA CENTRU TERENA: Piksi je baš sve rekao igračima, za Srbiju Mundijal počinje u ponedeljak

LOŠ ZNAK? Poslednji put kada se OVO desilo, Srbija je ISPALA sa Mundijala!

Heroj Poljaka bio je Vojčeh Ščensni koji je odbranio penal pri rezultatu 1:0 i imao još nekoliko odličnih intervencija.

Fudbaleri Saudijske Arabije pokazali su da pobeda nad Argentinom nije bila slučajna.

Tim Ervea Renara je imao i više prilika pred golom, u 13. minutu Kano je imao šansu, Ščensni je odlično odbranio.

Saudijci su nastavili da dominiraju, imali su jasan plan, brzo su išli u napad, bez mnogo komplikacija, a Poljaci su jedino mogli da ih zadrže oštrim faulovima zbog čega su i dobili tri brza žuta kartona.

Ipak, jedna lošija postavka u odbrani bila je dovoljna za prvi i jedini udarac Poljaka u okvir gola za 1:0.

Posle brze akcije po desnoj strani, Meti Keš je pronašao Levandovskog koji je na gol-aut liniji jedva stigao loptu i odmah uvideo usamljenog Zjelinskog na petercu i proigrao ga za 1:0.

U nadoknadi vremena, koja je trajala čak 10 minuta zbog mnogo prekida,

Saudijci su imali šansu da izjednače, ali je Ščensni sjajno zaustavio penal Al Davsarija. Prethodno je Bjelik nespretno oborio igrača Arabije, a sudija posle VAR provere pokazao na belu tačku.

Ščensni je pročitao njegov udarac, ali je potom maestralno zaustavio i odbitak na koji je naleteo Al Brik.

U drugom poluvremenu igra se dodatno rasplamsala i to na obe strane, ali je Saudijska Arabija bila ta koja je diktirala tempo. Saudijci su ređali šanse, u 55. minutu ponovo je zablistao Ščensni, odbranio je novi udarac Al Davsarija posle jednog karambola u petercu, a onda su lopte preko gola slali Al Buraikan i Kano.

Saudijska Arabija je u jednom trenutku imala posed lopte 75%, potpuno je dominirala i delovala duplo bolje od Poljaka, koji su u 77. minutu imali opet sreće. Al Malki je gađao sa nekih 8 metara, lopta je prohujala pored stative.

Nažalost po njih, kazna je usledila u 82. minutu, Levandovski je ukrao loptu poslednjem igraču odbrane i potom lako pogodio za 2:0.

U samom finišu Levandovski je imao još jedan zicer, izašao je sam na golmana, koji je odbranio njegov udarac.

Poljaci su tako upisali važne bodove i sada sa četiri zauzimaju prvo mesto, Saudijska Arabija ima tri, a u drugom meču ove grupe večeras od 20.00 sastaju se Argentina i Meksiko.