Posle Partizana, Keln nokautiran i u Menhengladbahu

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha ostvarili su pobedu u devetom kolu Bundeslige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Oni su kao domaćini slavili protiv ekipe Kelna sa 5:2 (2:1) i tako stigli do četvrte pobede ove sezone.

Kelnu, koji je u četvrtak poražen od Partizana u utakmici Lige konferencija (0:1), ovo je bio novi udarac i drugi poraz u sezoni Bundeslige.

Marvin Fridrih je posle centaršuta iz kornera doneo prednost Borusiji u 27. minutu.

Četiri minuta kasnije, posle gledanja VAR snimka, dosuđen je penal za Keln koji je Florijan Kajnc pretvorio u gol za 1:1.

Isti igrač je napravio veliku štetu "jarčevima", u 45. minutu je laktom udario protivničkog igrača, zaradio drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Iz penala Remi Bensebaini je doneo prednost Borusiji od 2:1 i to je bio rezultat na poluvremenu.

Samo što se krenulo u nastavku Lars Štindl je sjajnim udarcem sa distance pogodio za 3:1.

Bensebaini je još jednom u 76. minutu bio strelac za domaćine i 4:1, da bi Denis Huseinbašić u 84. minutu smanjio na 5:2.

Konačno u prvom minutu nadoknade, Markus Tiram je na centrašut Plea odlično reagovao i pogodio za konačnih 5:2.