Čelsi ubedljiv protiv Milana za prvu pobedu u LŠ

Autor: S.V.

Izvor: Beta

Izvor: (Beta/AP Photo/Ian Walton)

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras na svom terenu ekipu Milana sa 3:0, u utakmici trećeg kola Grupe E Lige šampiona.

Posle poraza i remija, Čelsi je upisao prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone i trenutno je drugi na tabeli sa četiri boda, dok je Milan treći sa istim brojem bodova.

Čelsi je poveo u 24. minutu kada se posle kornera i velike gužve u kaznenom prostoru najbolje snašao Vesli Fofana.

Desetak minuta kasnije u strelce se upisao i Mejson Maunt, ali je taj gol domaćeg tima poništen zbog ofsajda.

Vrlo brzo posle tog poništenog gola povredio se Forana, strelac prvog pogotka, i morao je da napusti igru zbog povrede desnog kolena.

Tim sa Stamford Bridža je dominirao u nastavku meča, a pitanje pobednika rešio je na početku drugog poluvremena.

Prvo je Pjer-Emerik Obamejang sa peterca, posle centaršuta Risa Džejmsa, pogodio za 2:0 u 56. minutu, a potom je asistent kod drugog gola iskoristio dodavanje Rahima Sterlinga i lepo savladao golmana Milana u 62. minutu.

Džejms je sa 22 godine i 301 danom postao najmladji igrač Čelsija koji se upisao u strelce i asistirao za gol u istoj utakmici Lige šampiona.

U prvoj utakmici ove grupe, Salcburg je pobedio Dinamo iz Zagreba sa 1:0. Salcburg je prvi na tabeli sa pet bodova, dok je hrvatski tim poslednji sa jednim bodom.

Fudbaleri Čelsija će u narednom kolu gostovati Milanu, dok će Dinamo ugostiti Salcburg.