Salcburg i Lajpcig imaju krila! Pavlović slatka pobeda nad Hrvatima, Nemci razbili Škote!

Dinamu iz Zagreba poništen gol za remi u 94. minutu

Strahinja Pavlović u meču Salcburg - Dinamo - Copyright Tanjug/AP Photo/Matthias Sćrader

Novo veče Lige šampiona, nova prilika za uživanje.

Za ljubitelje fudbala iz Srbije posebno jer se već u prvo termiu na terenu našao i naš reprezentativac Strahinja Pavlović!

A odbrana Salcbugra kojom komanduje Srbin uspela je da izađe na kraj sa Dinamom iz Zagreba i zahvaljujući golu Noaha Okafora sa bele tačke u 71. minutu stigne do tri velika boda u elitnom takmičenju.

Bio je to prvi trijumf austrijskog tima posle dva remija i drugi poraz hrvatskog predsavnika, koji ima i jednu pobedu.

Materijala za uživanje bilo je i u duelu Lajpciga i Seltika, a nemački tim je preslišao goste i slavio sa 3:1. Moglo je da bude i ubedljivije, ali je sigurno da domaćin neće mnogo žaliti za propuštenim prilikama posle ubedljivog trijumfa.

Škote je načeo budući fudbaler Čelsija Kristofer Nkunku u 27. minutu, a nadu da mogu  da izbegnu poraz doneo im je Žota u 47.

Tada je na scenu stupio Andre Silva i u 64. i 77. minutu  pokazao gostima da su se uzalud nadali.

Bila je to prva pobeda Lajpciga posle dva poraza, dok je  Seltik izgubio i drugi put, uz jedan remi, u tri kola Lige šampiona.