Читај ми!

Lester ubedljiv protiv Notingema u derbiju začelja Premijer lige

Fudbaleri Lestera pobedili su Notingem forest 4:0 u derbiju začelja tabele englekse Premijer lige.

U susretu timova koji trenutno zauzimaju poslednja dva mesta na tabeli Premijer lige, Lester je na domaćem terenu ubedljivo pobedio Notingem forest i tako se izjednačio sa večerašnjim protivnikom po broju bodova.

Domaća ekipa je na svom stadionu potpuno nadigrala Notingem i već nakon prvog poluvremena bilo je 3:0.

Vodeći pogodak postigao je Džejms Medison u 25. minutu - šutirao je sa 20 metara, a lopta je uz dosta sreće pogodila jednog od defanzivaca gostiju i ušla u mrežu.

Samo dva minuta kasnije, fudbaleri Brendana Rodžersa duplirali su prednost - Barns je posle odlične saradnje sa Džejmijem Vardijem pogodio za 2:0.

Medison je bio strelac i trećeg gola za domaće u 35. minutu - odlično je izveo slobodan udarac sa ivice šesnaesterca i pogodio unutrašnji deo stative nakon čega se lopta odbila i prošla iza leđa golmana Dina Hendersona.

Konačan rezultat postavljen je u 73. minutu - u ulozi asistenta bio je Medison, a Patson Daka se odlično snašao pred protivničkim golom i pogodio za konačnih 4:0.