MEDISON RAZGOROPADIO LISICE: Lester je GAZDA Istočnog Midlandsa (VIDEO)

Srbija Danas
Džejms Medison
Džejms Medison / Izvor: Reuters
Konačno trijumf čete Brendana Rodžersa.

Fudbaleri Lestera savladali su Notingem Forest 4:0 u derbiju Istočnog Midlandsa u poslednjem meču devetog kola Premijer lige.

KO JE BOLJI... MESI ILI HALAND? Gvardiola odgovorio kao iz topa

NEMAJU PONOS, LIČNOST, NIŠTA: Kin ponovo udario po "svojima"

NAGRADA ZA HET-TRIK: Siti nudi novi ugovor Fodenu

Lisicama je ovo prva pobeda u šampionatu i rezultat koji znači beg sa začelja tabele, a fener je prepušten današnjem rivalu.

Od starta su domaći bili ti koji više žele tri boda, prvu veliku priliku imao je Duzberi-Hol već u petom minutu, Medison je sve uradio centrirao, a veznjak je glavom bio neprecizan sa svega pet minuta. Nedugo zatim ponovo je u šansi bio isti igrač, ovoga puta je šutirao sa distance, ali kao i prvi put bio je neprecizan.

Inicijativa tima Brendana Rodžersa je urodila plodom u 25. minutu. Medison je šutirao sa nekih 20 metara, lopta je kačila nekog od defanzivaca gostiju i prevarila Hendersona za odušvljenje na tribinama prepunog King Pauera.

Nošeni tom euforijom domaći nisu stali do kraja poluvremena, a samo dva minuta kasnije ponovo se tresla mreža Šumara.

Strelac je bio Barns, fino je pogodio Englez iskosa sa leve strane. Svoju sjajnu igru u prvih 45 minuta Medison je zapečatio još jednim golom i to je učinio iz slobodnog udarca.

Notingem je najbolju priliku imao Avonija, ali je napadač pogodio samo stativu u situaciji jedan na jedan sa Vordom.

Nastavak je bio nešto mirniji, a konačan rezultat je postavio Patson Daka u 73. minutu, asistent je bio sjajni Džejsm Medison.