16:48

0

Vrlo dobra partija crno-belih

20221002160803_cibona-partizan-8692 - Copyright AdmiralBet ABA liga/Marin Susic

U grču je Partizan počeo novu sezonu AdmiralBet ABA lige, celu prvu četvrtinu je jurio prednost, ali onda je stigao, prestigao i na kraju pobedio velikom razlikom.

Posle 40 minuta u Draženovom domu, Cibona - Partizan 81:105 (26:25, 15:33, 19:24, 21:23).

Cibona je dobro počela meč, pravila je velike probleme Partizanu ispod koša. Crno-beli nisu imali odbrambeno rešenje, pre svega za Bornu Kapustu i gubili su u prvoj deonici osam razlike.

Ulaskom Papapetrua, odbrana se stabilizovala, došlo je do sigurnosti, a ulaskom Nanelija, stigla je i rutina i usledio je preokret u drugoj četvrtini. Partizan je na poluvreme otišao sa 17 poena prednosti i pitanje pobednika je praktično tada bilo rešeno.

Crno-beli su večeras bili i bez Jama Madara, kao i odranije povređenih Alekse Avramovića i Alena Smailagića. Trener Željko Obradović je menjao na mestu plejmejkera, a crno-beli su pokazali mnogo toga zanimljivog večeras.

Partizan je iz igre šutirao 56 odsto, ali je imao tri skoka manje od Cibone (27:24).

U Partizanu su svi igrali, a samo se Ledej i Glas nisu upisali u strelce. Trojica igrača dala su po 14 poena – Vukčević, Panter i Trifunović. Papapetru je dodao 11, a Anđušić, Lesor i Egzum po 10.

Cibonu je predvodio Krešimir Ljubičić sa 19 poena, ali je najimpresivniji bio Kapusta sa 15 asistencija, uz pet poena.

Cibona: Radovčić 4, Perasović 9, Smajlagić nije igrao, Majcunić 6, Mazalin 10, 5sk, Aranitović 9, 5sk, Baković 9, Kapusta 5, 15as, Maleđević 10, Ljubičić 19, Bundović.

Partizan: Vukčević 14, Ledej, Koprivica 8, Panter 14, Papapetru 11, Egzum 10, Jovanović 7, Naneli 7, Glas, Lesor 10, Trifunović 14, Anđušić 10.

BLOG UŽIVO:

40. minut: Kraj meča, 81:105.

37. minut: Još tri minuta se igra, ali pitanje pobednika je odavno rešeno. 79:96

33. minut: Obradović je na tajm-autu povišenim glasom rekao svojim igračima da nema opuštanja, uprkos rezultatu - 67:87.

32. minut: Patrizan igra sa jako mladom petorkom, Cibona je probala da uhvati zalet, ali ne uspeva. 65:87

Kraj treće četvrtine, 60:82

29. minut: Lepo trči kontru Tristan Vukčević i daje koš uz faul. Tajm-aut Sesara. Daje Vukčević dodatno bacanje - 57:80, to je najveća prednost do sada.

24. minut: Sigurno Partizan čuva prednost, potpuno kontroliše igru na oba kraja terena. 46:64. Tu su i atrakcije:

21. minut: Cibona ima prvi napad, ali se Partizan odbranio. Ovo sada deluje kako treba.

Cibona je bolje počela utakmicu, odigrala bolje prvu četvrtinu. Crno-beli nikako nisu uspevali da odbrane obruč, pogotovo direktno ispod, posle čega je domaćin dobio samopouzdanje, imao je i osam razlike (24:16). Kapusta je prvu deonicu završio sa sedam asistencija. Ulaskom Papapetrua, Partizan je dobio stabilnost i bez žurbe se vratio.

Kada je posle ušao i Naneli, crno-beli su dobili šta im je trebalo, došli u prednost, pa lagano povećavali razliku.

Cibona: Radovčić 2, Perasović 7, Smajlagić, Majcunić, Aranitović 4, Baković 5, Kapusta 2, 8as, Malešević 4, Ljubičić 10, Bundović.

Partizan: Vukčević 3, Ledej, Koprivica, Panter 14, Papapetru 6, Egzum 5, Jovanović, Naneli 7, Glas, Lesor 6, Trifunović 12, Anđušić 5.

Kraj prvog poluvremena 41:58

20. minut: Ovo već deluje kako treba. Leti Partizan po terenu. Došao je do 15 poena prednosti - 39:45. Partizan je ponovo imao nekoliko poslednjih sekundi za napad, ali se sada Naneli snašao i doneo crno-belima maskimalnih 41:58.

16. minut: Lesor daje koš, pa Anđušić oba bacanja i to je dvocifrena razlika. Muk u Draženovom domu. 33:43

15. minut: Opet Naneli! Lesor je utrojen pod košem, Naneli je ostao sam, a to se ne radi. 33:37! Sesar traži tajm-aut.

15. minut: Naneli prekida period sušne igre - Paritzan vodi! 33:34

11. minut: Panter je dao 8, a Trifunović 7 u Partizanu. Na drugoj strani, Kapusta ima sedam asistencija, a Mazalin sedam poena. Cibona opet daje koš na obruču. 28:25

Kraj prve četvrtine, 26:25

10. minut: Prišao je Partizan na pola koša, imao je pet sekundi za napad, ali nedovoljno vremena za organizaciju.

9. minut: Papapetru daje oba bacanja, pa Panter trojku, vratio se Partizan - 24:23. Kapusta beleži sedmu asistenciju, Cibona vodi 26:23.

8. minut: Lepa blokada Lesora, pa onda Trifunović trči i koristi kontru. 24:18. Da li je ovo najva da je Partizan krenuo da brani obruč? Videćemo. Tajm-aut za Cibonu. Papapetru prvi put u igri.

7. minut: Nema rešenja Partizan u odbrani za sad, pogotovo kada je reket u pitanju. Sada idu i greške u napadu. Cibona je presekla već četiri napada. Kapusta daje oba bacanja za 21:15

5. minut: Panter daje daleku trojku, ali odbrana crno-belih u reketu prosto ne radi. Ljubičić daje lake poene. 15:10.

4. minut: Perasović daje koš i dodatno bacanje. U prvih 10 poena, Kapusta je već sakupio četiri asistencije. Jako kreativan igrač. Posle jedne kontre, Cibona daje koš i Obradović mora da traži tajm-aut. Baš je ljut Obradović sad. 13:7

4. minut: Mazalin vezuje četiri poena, a posle dva neuspešna napada, Trifunović pogađa trojku. 8:7.

2. minut: Rezultat je 4:4 posle dva minuta igre.

1. minut: Počeo je meč.

Ovo su startne petorke.

Cibona: Aranitović, Ljubičić, Perasović, Mazalin, Kapusta.

Partizan: Egzum, Panter, Trifunović, Vukčević, Koprivica.

- Igrači su na parketu:

- Ovo je raspored crno-belih u oktobru:

KK Partizan

- Kao što znate, Kevin Panter je novi kapiten Partizana i on će danas debitovati prvi put u takmičarskim mečevima u toj ulozi.

- Ako do sada niste pročitali, preporučujemo vam intervju sa Areninim Milanom Cakovićem.