DERBI SAMO NA PAPIRU: Partizan rutinski sa Vojvodinom u Humskoj

Srbija Danas
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Dominacija domaćina.

Fudbaleri Partizana savladali su Vojvodinu 4:1 u meču 13. kola Mozzart bet Superlige.

DIVAN GEST! Rikardo nagradu za igrača meseca daje u humanitarne svrhe

AGONIJA SPARTAKA SE NASTAVLJA: Radnički protutnjao Suboticom

OGLASILA SE FIFA ZBOG TRAGEDIJE U INDONEZIJI: Crn dan za sve ljubitelej fudbala

Od samog starta meča bilo je jasno u kom pravcu će ići ova utakmica. Partizan je krenuo silovito, već u drugom minutu je Rikardo, zapretio, šutirao je napadač, ali za malo pored gola. Sledeće uzbuđenje pred golom gostiju usledilo je samo pet minuta kasnije, a ponovo je Rikardo šutirao... epilog isti - pored gola.

Mrežu Stare dame otvorio je Bibras Natho, iskoristio je Izraelac grešku Traorea i njegovu loše vraćenu loptu za Carevića i tako doveo crno-bele u vođstvo. Partizan je poveo sa 2:0 već u 23. minutu, Rikardo je umakao odbrani Vojvodine, Topić je nesmotreno startovao i Mitić je pokazap ma belu tačku. Natho je bio siguran izvođač.

Košmarno poluvreme za tim Milana Rastavca "krunisao" je Jeličić. U 27. minutu je defanzivac zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton i ostavio svoje saigrače na cedilu. Partizan je do kraja prvog dela imao još nekoliko prilika, Marković jepostigao i treći gol, ali je nakon gledanja VAR sistema odlučeno da je štoper domaćih bio u ofsajdu.

Mozzart bet Superliga, 13. kolo

Partizan - Vojvodina 4:1 (2:0)

Strelci: Natho u 16 i 23 (p) Filipović 61, Baždar 84. minut za Partizan - Uroš Nikolić u 83. minutu za Vojvodinu

Sudija: Milan Mitić

Stadion: Humska

Partizan: Popović, Filipović, Marković, Vujačić, Urošević, Fejsa (od 46. Traore), Belić (od 46. Baždar),  Natho(od 78. Andrade), Menig (od 73. Jović), Dijabate, Rikardo (od 67. Pavlović)

Vojvodina: Carević, Bjeković, Jeličić, Traore, Đorđević, Milosavljević, Topić, Baraj, V. Simić, Malbašić, N. Nikolić

U nastavku sličan scenario, Partizan je i dalje bio jedina ekipa koja preti, a prvu priliku je imao Rikardo, no pogodio je spoljni deo mreže posle dodavanja Meniga.

Sve je bilo na strani domaćina, ali nikako nisu mogli da postignu i treći gol. Ređale su se prilike, Menig, ponovo Rikardo, a kad nisu mogli napadači jeste defanzivac Partizana. Igrao se 61. minut kada je Filipović glavom posle kornera povisio rezultat na semaforu.

Do kraja duela su viđena još dva pogotka, prvo je Uroš Nikolić u 83. minutu izvrsno izveo slobodan udarac, da bi samo minut kasnije Baždar ukrao loptu defanzivcima Vojvodine na nekih 40 metara od gola, poveo je i mirno prevario Carevića i tako postavio konačan rezultat.

Crno-bele sada očekuje gostovanje Kelnu u okviru Lige konferencija, Vojvodina sledeći meč igra protiv TSC-a.

Čitav tok meča mogli ste pratiti OVDE.

90. minut
Kraj utakmice. Partizan - Vojvodina 4:1

84. minut
GOOOL! Baždar je sve uradio u ovom napadu, ukrao loptu na nekih 40 metara, poveo je ka golu i rutinski prevario Carevića.

83. minut
GOOOL! Sjajno izveden slobodan udarac Uroša Nikolića, Popović je bio nemoćan.

78. minut
Od trećeg gola Partizana nema mnogo uzbuđenja u Humskoj, a crno-beli su izvršili poslednju promenu, Natha menja Andrade.

73. minut
Gordan Petrić se odlučio za još jednu izmenu. Menig je završio meč, a na terenu je Nemanja Jović.

70. minut
Pokušava Dijabate da proigra Meniga iza odbrane Voše, ali je loše odigrao.

67. minut
Nove promene kod Partizana. Iz igre izlazi Rikardo Gomeš, a na terenu će po prvi put u crno-belom dresu zaigrati Andrija Pavlović.

61. minut
GOL! Uspeli su crno-beli da reše sve dileme, ako ih je i bilo, Natho je ubacio iz kornera, a Filipović je maestralno odreagovao na prvoj stativi.

58. minut
Evo i šanse za goste. Nikolićev udarac je završio u rukama Popovića.

55. minut
Pokušaj Meniga, njegov udarac je izblokiran i Partizan će dobiti korner. Odbrana Vojvodine je dobro intervenisala posle ubacivanja Natha.

50. minut
Ne da se Rikardu na ovom meču. Ponovo je bio u vrlo dobroj prilici, ovoga puta je pogodio samo spoljni deo mreže iz neposredne blizine.

Gordan Petrić se odlučio na dvostruku promenu na startu drugog dela. Na terenu su Traore i Baždar, utakmicu su završili Fejsa i Belić.

Završeno je prvo poluvreme. Partizan - Vojvodina 2:0.

44. minut
VAR je pregledao ovu situaciju i odlučio da je Marković bio u ofsajdu, ostaje 2:0.

42. minut
GOOOL! Vodi Partizan 3:0. Sjajna akcija domaćih posle prekida, Urošević je dodao do Markovića koji je bez problema savladao Carević.

41. minut
Ređaju se udarci na gol Carevića. Kristijan Belić je oprobao šut sa distance. Golman gostiju je bio siguran.

39. minut
Korektan pokušaj Uroševića, Dijabate je odigrao povratnu loptu, a bek domaćih je pokušao sa distance, lopta je otišla preko gola.

36. minut
Nešto mirniji period meča. Vojvodina je uspela da smanji pritisak Partizana.

29. minut
Sjajna prilika za Partizan. Marković je glavom šutirao posle kornera, Carević je odlično intervenisao.

27. minut
Crveni karton! Jeličić je nesmotreno startovao na Filipovića i zaradio žuti karton, nevolja je što mu je to bio drugi danas i on je završio ovaj meč.

23. minut
GOL GOL GOL! Kao i uvek, Natho je siguran sa bele tačke.
21. minut
PENAL! Topić je oštro startovao na Rikarda i Mitić nije imao dilemu.

16. minut
GOOOOOOL! Natho je iskoristio kratku loptu Traorea prema Careviću i doveo Partizan u vođstvo.
13. minut
Apsolutna kontrola Partizana u uvodnom delu meča, Menig je pripretio, na asitenciju Rikarda, no odlično je intervenisao Carević.

7. minut
Još jedna prilika za Rikarda, ovoga puta je loše zahvatio loptu glavom.

2. minut
Ovo je bilo blizu! Natho je ubacio sa boka, Rikardo je bio najviši u skoku i glavom zamalo pogodio gol Carevića. Lopta je prošla tik pored stative.