MOTO GP: Oliveira slavio na Tajlandu, Banjaja smanjio zapostatak za aktuelnim šampionom

Srbija Danas
Migel Oliveira
Migel Oliveira / Izvor: Profimedia
Fabio Kvartararo ima samo dva boda više od Italijana.

Vozač KTM-a Migel Oliveira pobednik je današnje trke Moto GP šampionata za Veliku nagradu Tajlanda. Portugalski motociklista je trku u Buriramu, koja je kasnila skoro sat vremena zbog kiše, završio za 41 minut, 44,503 sekunde.

SLEDI DRUGA FAZA: Evo sa kojim selekcijama se sastaje Srbija na Svetskom prvenstvu

MINISTAR UDOVIČIĆ SA DECOM IZ EVROPE: Beograd će narednih dana biti prestonica radosti i druženja

BAH: Sportistima iz Rusije mogla bi biti ukinuta zabrana, uz jedan uslov

Drugo mesto je zauzeo vozač Dukatija Džek Miler (0,730 sekundi zaostatka), a na pobednički podijum se popeo i njegov timski kolega Frančesko Banjaja (1,968 sekundi zaostatka), dok jeaktuelni svetski prvak vozač Jamahe Fabio Kvartararo trku je završio na 17. mestu.

U generalnom plasmanu tri trke pre kraja je sada zavladala potpuna neizvesnot  pošto Kvartararo ima 219 bodova, svega dva boda više od drugoplasiranog Banjaje, dok je treći Aleš Espargaro iz Aprilije sa 199 bodova. Šampionat se nastavlja 16. oktobra trkom za Veliku nagradu Australije.

BONUS VIDEO: Pogledajte zavodljivi ples smerne srpske teniserke Nine Stojanović