02. oktobar  2022. 12.24  →  21.58 | Izvor: RTS, RTV, B92

Voša greškama do ubedljivog poraza od Partizana

BEOGRAD -

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Vojvodinu 4:1, u derbiju 13. kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

Crno-beli su četvrtom uzastopnom pobedom stigli do četvrte pozicije na tabeli sa 24 boda, pet manje od lidera Zvezde.

Ispred Partizana su Čukarički sa 25 i TSC sa 26, ali tim iz Bačke Topole ima dva meča više.

natho, partizan335

Partizan je Vošu "slomio" sredinom prvog poluvremena sa dva gola Bibrasa Natha u kratkom periodu.

Izraelac je prvo u 15. minutu kaznio kiks gostujuće odbrane, a potom u 23. realizovao penal.

Ubrzo je Vojvodina ostala sa igračem manje, zbog dva žuta kartona Jeličića za manje od pet minuta.

Crno-beli su u nastavku utakmicu rutinski priveli kraju zabeleživši ubedljivu pobedu.

Pola sata pre kraja prvenac u crno-belom dresu postigao je Aleksandar Filipović, da bi u 83. minutu Uroš Nikolić smanjio na 3:1 sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Samo minut kasnije Partizan je stigao do konačnih 4:1, golom mladog Sameda Baždara koji je ukrao loptu štoperu Voše Traoreu i častio se pogotkom.

Partizan je tako zalečio rane od debakla u Kupu, a uoči teškog gostovanja Kelnu u Ligi konferencija u četvrtak (21.00).

S druge strane, Vojvodina je sedmim uzastopnim porazom od Partizana ostala na 22 boda na sedmoj poziciji.

Petrić: To me ne opterećuje

Trener Partizana Gordan Petrić zadovoljan je svim segmentima pobede svog tima nad Vojvodinom. Petrić nakon lagane pobede u nedelje uveče u Humskoj 1, nije želeo da procenjuje da li je ovo bio najbolji meč njegove ekipe u tekućoj sezoni.

"Svi me nešto pitaju da li je najbolja, ali to me ne opterećuje. Samo je bitno da su momci koncentrisani, da su odradili svoj posao. Mogli smo ranije da damo gol, da li smo dva koja su nam igrači Vojvodine u jednom trenutku poklonili. Ali pre toga smo mogli da postignemo dva gola. Zadovoljan sam kako smo odradili posao, ali momci to moraju što pre da zaborave, jer nas očekuje utakmica u četvrtak i novo dokazivanje. Očekujem totalno drugačiju utakmicu",rekao je Petrić.

Trener "Parnog valjka" smatra da je pitanje fizičke spreme usko vezano i sa psihološkim stanjem ekipe.

"Opet moram da kažem, kada sve ide kako treba onda izgleda i da su igrači spremni. Oni su bili isti i prvi dan kad smo bili, rekao sam da su bili nervozni, a ta nervoza dosta utiče i na fizičku spremu. U tom slučaju i na igru. Ne, oni su rasterećeni, i pružaju ono šta mogu", zaključio je Petrić.

Ispred Partizana su Čukarički sa 25 i TSC sa 26, ali tim iz Bačke Topole ima dva meča više. U sledećem kolu Partizan gostuje lokalnom rivalu Voždovcu, u nedelju od 19.30.

Ovako je protekao tok utakmice:

Kraj meča! Katastrofalne greške fudbalera Vojvodine koštale su je bilo kakve šanse u derbiju protiv Partizana.

83. minut - GOOOL!!! Partizan povećava na 4:1! Strelac je mladi Samer Baždar. Nova katastrofalna greška gostujuće odbrane, Baždar je ukrao loptu Traoreo i častio se pogotkom.

82. minut - GOOOL!!! Vojvodina smanjuje na 3:1! Uroš Nikolić trese mrežu Partizana iz slobodnog udarca. Sjajan pogodak igrača Voše.

75. minut - Brani Popović. Prilika za Vošu u Humskoj, ali Popović izbacuje loptu u korner.

73. minut - Ulazi i Jović. Petrić je izveo i Meniga.

68. minut - Četiri izmene. Petrić menja napadača, umesto Rikarda ulazi Andrija Pavlović. A trostruka izmena u Vojvodini – Nikolić, Lazarević i Nikolić menjaju Čumića, Bjekovića i Baraju.

65. minut - Zicer Rikarda! Neverovatan promašaj Rikarda, servirao mu je Urošević "zicer" na pet metara, ali on loptu šalje pored gola.

61. minut - GOOOL!!! Partizan vodi 3:0! Aleksandar Filipović trese mrežu Vojvodine za svoj prvenac u crno-belom dresu.

52. minut - Rikarda neće gol. Menig proigrava Rikarda, ali on šutira pored gola.

Počelo je drugo poluvreme.

partizan, vojvodina044

Kraj prvog poluvremena.

42. minut - Ponovo poništen gol Partizanu. VAR je pokazao ofsajd poziciju, poništava se gol Markovića.

30. minut - Partizanu poništen gol. Partizan kreće silovito sa igračem više, Carević brani prvi šut, a potom sudija poništava gol Rikardu zbog ofsajda, što je potvrdio i VAR.

26. minut - Crveni za Vojvodinu!
Drugi žuti karton za Jeličića za četiri minuta, gosti ostaju sa igračem manje na terenu!

23. minut - GOOOL!!! Partizan vodi 2:0! Jeličić obara fudbalera Partizana u kaznenom prostoru, sudija pokazuje na penal koji po običaju realizuje Natho.

15. minut - GOOL!!! Vodi Partizan 1:0! Bibras Natho koristi grešku defanzivne linije Vojvodine!Štoper Traore je vratio kratku loptu svom golmanu, do nje prvi stiže Rikardo čiji šut brani Carević, ali se onda odbija do Izraelca koji trese mrežu.

8. minut- Partizan sa loptom - Partizan ima veći posed na početku meča, lopta je u njihovim nogama, ali nema većih opasnosti za sada. Gomeš je probao posle centaršuta Filipovića, ali je učinio to loše, pa nije bilo problema za golmana.

2. minut - Odmah dobra prilika za Partizan. Rikardo je šutira glavom posle centaršuta Natha sa leve strane, ali lopta odlazi pored stative.

Počeo je meč.

partizan, vojvodina5

Pred početak meča održan je minut ćutanja za bivšeg igrača Radovana Radakovića koji je nedavno preminuo.

Poznati sastavi:

Partizan: Popović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Belić, Fejsa - Menig, Natho, Dijabate - Rikardo.

Vojvodina: Carević - Bjeković, Jeličić, Traore, Đorđević - Milosavljević, Topić - Baraj, V. Simić, Malbašić - N. Nikolić

Partizan se trenutno nalazi na sedmom mestu tabele iza Vojvodine, ali sa utakmicom manje, a mora da pobedi kako bi zadržao priključak za Crvenom zvezdom (-5).

"Lale" su u dobroj formi i imaju tri pobede u poslednja četiri meča, uz samo jedan poraz za sezonu.

Partizan je u seriji od tri pobede u Superligi, je uoči ovog meča šokantno ispao iz Kupa Srbije.

Vojvodina je dobila tri od poslednja četiri meča u prvenstvu, a izgubila je na gostovanju Čukaričkom u Beogradu.

Partizan je dobio šest poslednjih međusobnih susreta u svim takmičenjima.

Ovo će biti bitan duel za Partizan jer u toku naredne nedelje gostuju Kelnu u Ligi Evrope.