Partizan eliminisan iz Kupa Srbije, Radnički u Sremskoj Mitrovici bolji posle izvođenja penala

Fudbaleri Partizana oprostili su se od Kupa Srbije, pošto su u meču šesnaestine finala u Sremskoj Mitrovici poraženi od domaćeg Radničkog, posle izvođenja penala sa 3:1 (1:1).

Posle osam uzastopnih učešća u finalnim mečevima Kupa Srbije, fudbaleri Partizana su eliminisani iz najmasovnijeg takmičenja već u prvom kolu – Radnički je bio bolji u Sremskoj Mitrovici posle izvođenja penala.

Očekivano, Partizan je bio bolji rival u Sremskoj Mitrovici, ali su crno-beli prikazali nedovoljno protiv Radničkog, što im se na kraju obilo o glavu.

Ekipa Gordana Petrića dominirala je u prvom poluvremenu, a već u 18. minutu došla je do prednosti, posle prodora Dijabatea strelac je bio Patrik Andrade.

Imali su crno-beli još nekoliko prilika, a najbolju je propustio Rikardo Gomes, koji je pogodio stativu gola Radničkog.

U drugih 45 minuta ekipa Partizana je čuvala vođstvo i malo toga je uradila na protivničkoj polovini.

Nije ni član Prve lige Srbije bio mnogo bolji, ali je ipak stigao da dođe do izjednačenja u drugom minutu sudijske nadoknade – rezervista Ristović je prošao po levoj strani, a lopta nekako došla do Marinkovića, koji je uspeo da savlada Lukača.

Pristupilo se odmah izvođenju penala, a taj deo meča bio je neuporedivo zanimljiviji od 90 minuta igre.

Sva četiri udarca sa bele tačke promašili su crno-beli, dok su za domaću ekipu bili precizni Spasojević i Petrović.

Radnički je tako plasmanom u osminu finala Kupa Srbije obeležio stogodišnjicu postojanja kluba.