Fudbal

Utorak, 27.09.2022.

23:04

Škotska odolela, Ukrajina ostaje u Ligi B

Fudbaleri Škotske ostvarili su plasman u Ligu A Lige nacija nakon i ostavili Ukrajinu bez istog uspeha.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/Lukas Gagulski

U Ukrajini u poslednjem kolu Grupe 1 Lige B Lige nacija desio se remi u Krakovu rezultatom 0:0.

Taj rezultat bio je dovoljan za Škote da ostanu prvi na tabeli sa 13 bodova i zadrže Ukrajince na drugom mestu sa 11.

U drugom meču ove grupe Irska je pobedila Jermeniju sa 3:2 i time opstala u Ligi B, dok je protivnika poslala u niži rang.

Egan i Obafemi bacili su Jermene na kolena i u 52. minutu je bilo 2:0, ali je do kraja meča usledila drama.

Dašjan i Spertsjan su za samo dva minuta doneli izjednačenje, ali je heroj Irske bio Brejdi sa penala u 91, dok su gosti na kraju dobili čak dva crvena kartona.

Liga B Lige nacija
Grupa 1
Irska – Jermenija 3:2 (1:0)
Egan 18, Obafemi 52, Brejdi 91p – Dašjan 71, Spertsjan 73
Ukrajina – Škotska 0:0

Пласман обезедио SofaScore

Grupu 2 Lige B okončao je remi Albanije i Islanda.

Albanci su poveli preko Lenjanija u 35. minutu, a Island je do boda došao u 96. preko Andersona.

Plasman u Ligu A je iz ove grupe raniej obezbedio Izrael, dok je na poslednjem mestu diskvalifikovana Rusija.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.