Subotica: Sedam medalja za subotičke jedriličare

JK Palić
SUBOTICA – Takmičari Jedriličarskog Kluba Palić zabeležili su uspešan nastup na međunarodnoj regati koja je 24. i 25. septembra održana na Ohridskom jezeru, International OHRID Regatta.

Na regati su učestvovali takmičari iz Makedonije, Bugarske i Srbije. Uslovi za jedrenje su bili izuzetno dobri. Vremenski uslovi su za klasu OPTIMIST omogućili održavanje 5 trka, a za klasu ILCA čak 7 trka.

Takmičari JK Palića su i ove godine postigli izuzetno dobre rezultate osvojivši sedam medalja od kojih četiri zlatne. U klasi ILCA prvo mesto osvojio je Nenad Zakić, Luka Sretenović je bio drugi a Dario Bešić treći. U klasi OPTIMIST prvo mesto u klasi dečaka kao i u generalnom plasmanu pripalo je Bertalan Molnaru. Prvo mesto u konkurenciji devojčica u klasi OPTMIST pripalo je Tijani Zakić.

Uspešni su bili i ostali članovi kluba, Aleksa Sretenović zauzeo je 4. mesto a Sven Skenderović 5. mesto, a interesantno je da su u klasi ILCA 4 subotičani osvojili prvih pet mesta.