ORLOVI SE VINULI VISOKO U NEBESA: Mitrović het-trikom i Lukić bombom SRUŠILI Švedsku (VIDEO)

Srbija Danas
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: MN Press
Maestralna partija naše selekcije.

Fudbalska reprezentacija Srbije impresivno je odigrala i pobedila u Beogradu Švedsku sa 4:1 u meču petog kola D grupe B divizije Lige Nacija.

SRBIJA - ŠVEDSKA 4:1

(18 Mitrović, 45 Mitrović, 48 Mitrović, 70 Lukić - 15 Klason)

Srbin protiv Hrvata ulazi u istoriju

Očarali su Orlovi igrom, sve je delovalo savršeno. Piksi je krenuo sa dvojicom napadača, Mitrovićem i Vlahovićem, što se ispostavilo kao pun pogodak.

Jesu Šveđani poveli preko Klasona u 15. minutu, ali to je bilo sve od Skandidavaca. Usledila je nestvarna, čarobna i maestralna igra Srbije.

Već tri minuta kasnije Mitrović je glavom poravnao na 1:1 posle centaršuta Živkovića, a u sam smiraj prvog polvuremena, posle kornera koji je izveo Tadić, napadač Fulama je bio najviši i preokrenuo na 2:1.

Na startu drugog poluvremena, Mitrović stiže do het-trika, posle sjajne akcije u kojoj su učestvovali Sergej, Tadić i Vlahović, koji je i uposlio našeg najboljeg strelca.

Tu nije bio kraj bravurama Piksijevih Orlova, posle 70 minuta igre, Saša Lukić je bombom pocepao mrežu Šveđana za 4:1.

Zaista je na terenu sve izgledalo imnpresivno, akcije, kombinacije i timska igra, jedino je malo zabrinuo izlazak Aleksandra Mitrovića, koji je igru napustio posle udarca.

U poslednjem, šestom kolu, Srbija gostuje Norveškoj u direktnom okršaju za prolaz u viši rang. Pobeda nas vodi u A diviziju.

Kraj meča: Srbija - Švedska 4:1
84. minut
Kostić i Tadić su izašli, u igri Ilić i debitant Stefan Mitrović.
72. minut
Trostruki strelac Mitrović je izašao iz igre, i to zbog povrede. Na terenu je Uroš Račić.
70. minut
GOOOL! Bomba Saše Lukića za 4:1. Velika požrtvovanost Orlova, pre svega Lazovića krunisana je majsorijom igrača Torina.

67. minut
Žuti karton dobio je Sergej Milinković Savić, koji će propustiti susret sa Norveškom.
62. minut
Nastavlja Srbija da napada, gledamo lepe akcije.
48. minut
GOOOOL! Savršena akcija Sergej - Tadić - Vlahović i na kraju Mitrović. Impresivna igra Orlova, i novi gol Aleksandra.

46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Lazović je ušao umesto Živkovića.
Kraj prvog poluvremena: Srbija - Švedska 2:1
45. minut
GOOOL! Ponovo Mitrović, posle kornera najbolji u skoku

42. minut
Raspalio je Sergej sa 20 metara, ali prejako.
32. minut
Ponovo Vlahović ne koristi zicer. Sergej je impresivno proigrao napadača Juventusa, ovaj šutirao, a zatim odbijenu poslao ka Tadiću nesebično. Bez gola. Nižu se propuštene prilike.
24. minut
Andrija Živković je povukao s leđa Forsberga i dobio žuti karton.
21. minut
Sjajnu šansu propustio je Vlahović. Kostić je brzo protrčao po levoj strani, centgrirao, ali saigrač iz Juventusa nije lepo u padu uklizao i zahvatio loptu.
18. minut
GOOOOOL! Ko drugi no Aleksandar Mitrović, 47. gol našeg rekordera. Živković je centrirao, Mitrović najviši u skoku i lopta je za čas bila u mreži.

15. minut
Gol! Odmah kazbna, minut kasnije. Naša odbrana je kiksnula, Kuluševski je impresivno proigrao Klasona.

14. minut
Nestvaran promašaj Andrije Živkovića. Odlična akcija Orlova, Tadić je prelepo centrirao sa leve strane, a srpski krilni igrač je promašio prazan gol iz voleja.
8. minut
Vlahović je oboren od strane Hlena koji je dobio žuti karton.
5. minut
Prvu šansu na meču imao je naš tim. Bio je to niz prilika i udaraca ka golu Olsena, a kraju je sviran ofsajd.
1. minut
Počeo je susret Srbije i Švedske.

Pre meča:

Atmosfera pre početka:

Ispred stadiona:

Pre meča:

Biće ovo prva utakmica Piksijevih Orlova još od juna ove godine, kada su naši reprezentativci remizirali na gostovanju Sloveniji (2:2).

U prethodnoj utakmici između Švedske i Srbije, slavili smo minimalnim rezultatom, golom Jovića takođe juna ove godine. Sada, selektor izvodi izuzetno ofanzivnu postavu sa kojom kreće u juriš.

Naša reprezentacija se posle četiri kola nalazi na drugom mestu grupe, sa sedam bodova. Imamo tri manje, ali i meč manje u odnosu na lidera Norvešku, stoga, susret sa Šveđanima biće od velikog značaja, ali deluje da će direktan okršaj protiv Norveške u Oslu (27.09) odlučivati o tome koja ekipa će se plasirati u diviziju iznad.

Biće ovo ujedno i odlična provera selektora Dragana Stojkovića, pred Mundijal koji našu selekciju očekuje ove godine u Kataru. Podsećamo, pored Orlova u grupi na Svetskom prvenstvu, koje počinje 20. novembra su još Brazil, Švajcarska i Kamerun.

Meč uživo možete pratiti na SrbijaDanas.